Главная / Людина / Психологи виявили три види дурниці

Психологи виявили три види дурниці

Вчені розповіли, що їм вдалося виявити три різних види дурниці під час нового дослідження. Про це у своєму звіті розповіла група психологів з Інституту психології при Університеті Етвеша в Будапешті.

Дослідження, проведене в поточному місяці, показало, що всі випадки безглуздого поводження можна розділити на три категорії. Перша група робить необдумані вчинки внаслідок надмірної впевненості, заперечуючи саме припущення про можливу помилковість власних дій, друга – через відсутність контролю, а третя – через неуважність.

Для уточнення результатів команда психологів звернулася до студентів і попросила їх вести протягом 5 днів щоденник, в якому вони повинні були фіксувати випадки дурної поведінки людей. Після збору інформації, записи були продемонстровані іншим студентам, які повинні були оцінити ступінь інтенсивності дурниці в кожній історії. Як показало дослідження, студенти визначили саме три ступені безглуздої поведінки.

Резюмуючи отримані результати, вчені повідомляють, що найбільш часто дурниці вчиняються людьми несвідомо. Вони спираються на деякі раціональні заключення, однак у підсумку отримують зовсім інший результат, ніж очікувалося. Чому саме виникає нездатність реально оцінити наслідки власних вчинків, поки неясно. Це належить з’ясувати під час додаткових досліджень.

 

 
comments powered by HyperComments