Головна / Земля / Птахи використовують недопалки для боротьби з паразитами

Птахи використовують недопалки для боротьби з паразитами

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Мексиканські вчені показали, що чим сильніша загроза зараження гнізда кліщами, тим активніше птахи наповнюють його сигаретними недопалками, виганяючи паразитів токсинами.


Костянтино Масіяс Гарсія (Constantino Macіas Garcia) і його колеги з Національного автономного університету Мексики досліджували поведінку широко поширених в Північній Америці міських птахів – мексиканських чечевиць Carpodacus mexicanus, багато в чому схожих на наших горобців. Повідомлення про те, що вони можуть використовувати антипаразитні властивості нікотину в тютюні для захисту гнізд, звучали і раніше. Щоб перевірити це, вчені поставили експеримент.

Автори спостерігали за 32 гніздами чечевиць, і в кожному наступному після появи яєць дні замінювали природну, зібрану птахами, підстилку на штучну, яка не містила ніяких паразитів. Проте потім в 10 гнізд вносилися справжні живі кліщі, ще в 10 – мертві, а решту 12 зберігалися чистими.

У статті, опублікованій у Journal of Avian Biology, Гарсія і його колеги пишуть, що при наявності кліщів в гнізді незабаром з’являлися сигаретні фільтри, які птахи приносили з вулиць. Загальна вага недопалків, які приносили додому власники заражених кліщами гнізд, була на 40 відсотків більшою, ніж у гніздах з мертвими кліщами. Все це дозволяє вченим припустити, що птахи використовують сигаретні фільтри саме для боротьби з ектопаразитами, які здатні пошкоджувати пір’я і живитися кров’ю. Знаходять і збирають їх самки, швидше за все, покладаючись на нюх. Втім, шкідлива звичка залишається шкідливою. Нікотин та інші речовини, що містяться в недопалках, отруйні для птахів, однак можливість позбутися від паразитів, мабуть, важливіша від токсичних ефектів.

 
Loading...
comments powered by HyperComments