Главная / Земля / Рідкісні африканські рослини сигналізують про наявність алмазів під землею

Рідкісні африканські рослини сигналізують про наявність алмазів під землею

 
 

Алмази утворюються в сотнях кілометрів під поверхнею, де вуглець піддається впливу інтенсивних температур і високого тиску. Кімберлітові трубки виводять дорогоцінні камені на поверхню під час вивержень, іноді навіть швидше швидкості звуку. Але ці трубки в природі – велика рідкість.

3ce2d41bc43b81e9c2bf4eefe4fc4bd6

Стівен Хаггерті (Stephen Haggerty), американський геофізик, стверджує, що з більш ніж 6000 відомих кімберлітових трубок лише 600 містять алмази. При цьому з них лише 60 є досить багатими за кількістю алмазів, щоб здійснювати в них роботи з видобутку.

У пошуках «алмазних жил» люди в Західній Африці часто просіюють річкові відклади, але в густих джунглях виявити кімберлітові трубки набагато складніше.

Хаггерті працює у Ліберії з кінця 1970-х років, але в останні роки він зосередив свої зусилля на геологорозвідці в північно-західній частині країни. Щоб діагностувати наявність кімберлітових мінералів, він використовував гофровані сталеві стрижні для вилучення зразків з болотистому ґрунті.

У 2013 році поряд з локацією CampAlpha він виявив раніше не відому кімберлітову трубку (500 метрів в довжину і 50 метрів в ширину). Ґрунт над трубкою вже приніс чотири алмази: два вагою близько 20 каратів і два вагою близько 1 карата.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299

Однак ще більш важливо те, що Хаггерти помітив дерева, які ростуть, судячи з усього, лише над ґрунтом кімберлітових трубок. Рослина називається пандан канделябровий (Pandanus candelabrum). У цього представника фауни коренева система схожа корені мангрових дерев. Самі пандани виростають у висоту більше ніж на 10 метрів, а їх колючі листя схожі на пальмові. За словами вченого, місцеві жителі висушують ці листя і використовують їх, щоб покривати дахи.

Рід панданових досліджений досить погано, хоча ці рослини ростуть від Камеруну до Сенегалу, зазначає дослідник. Для класифікації виявленого виду Хаггерті довелося залучати ботаніків з Королівського ботанічного саду Кью (Великобританія) та Ботанічного саду Міссурі в Сент-Луїсі (США). Проте вчені не виключають, що виявлені на родовищах рослини – якийсь підвид або зовсім новий вигляд.

Хаггерті підтвердив, що рослини покривають також ще одну кімберлітову трубку в 50 кілометрах від вищезгаданої і, здається, не виростають в інших місцях.

Експерти вважають, що варто перевірити на наявність цих видів панданових території Бразилії, так як на аналогічних широтах в Південній Америці також ростуть густі джунглі.

В даний час Хаггерті досліджує місцевість з допомогою важкої техніки, а на початку наступного року (після закінчення сезону дощів) він буде оцінювати зразки ґрунту в трубці CampAlpha. Вчений планує з’ясувати, чи придатне це місце для видобутку. Також він хоче продовжити аналіз ґрунту кімберлітової трубки з метою зрозуміти, як саме тут відбувається обмін поживними речовинами. Крім усього іншого, в планах дослідника зрозуміти, чи може цей вид панданових бути виявлений з повітря або з допомогою супутникових знімків.

Читайте також: 

Всі ці дані дозволять знаходити нові родовища алмазів в африканських країнах неординарним способом. Для регіонів, що постраждали від війни та епідемії лихоманки Ебола, видобуток алмазів може стати новим джерелом доходу без істотного збитку для навколишнього середовища, пише Хаггерті в статті видання Economic Geology.

Додамо, що раніше вчені також виявили, що у пошуку дорогих корисних копалин, а саме золота, геологам можуть допомогти терміти.

Натхнення: vesti.ru

 
comments powered by HyperComments