Главная / Земля / Рівень світового океану може зрости на півтора метра

Рівень світового океану може зрости на півтора метра

 
 

Глобальний рівень моря в XX столітті підвищувався швидше, ніж в будь-якому з попередніх 27 століть. Зростання рівня моря в період з 1900 по 2000 рік склав близько 14 сантиметрів! До такого висновку прийшли дослідники з Ратгерського університету в США. Вчені відзначають, що якби Земля не переживала період глобального потепління, темпи підвищення рівня моря були б в два рази більше повільними. Також можливо, що рівень світового океану був би без змін або навіть знизився.

5f1b4eeb9db5a3e6ed77ec98d2ee6538

За словами провідного автора дослідження Роберта Коппа, підвищення рівня світового океану стало помітним в 50-і роки, а протягом останніх двох десятиліть XX століття темпи змін прискорилися і, якщо ситуація не зміниться, то до 2100 року рівень світового океану зросте ще як мінімум на 20 см (а, ймовірно, і до одного метра). (Автори іншого дослідження з Потcдамского інституту дослідження клімату припускають, що рівень світового океану може зрости на 50-130 см).

Наслідки, які спричинить за собою підвищення рівня світового океану, можуть бути неприємними. Це може стерти з лиця землі невеликі острівні держави і позбавити корисної площі деякі материки. Також це спровокує більшу кількість повеней і підтоплень (за статистикою дослідницької групи Climate Central, більше половини з восьми тисяч повеней в США з 1950 року відбулися через підняття води і зміни клімату).

Дослідники з Ратгерського університету в США визнають, що справи йдуть не дуже добре, проте нагадують, що ще в наших силах змінити ситуацію: для цього потрібно припинити використовувати викопні види палива.

 
comments powered by HyperComments