Головна / Земля / Різноманітність китайської флори — запорука глобальної продовольчої безпеки

Різноманітність китайської флори — запорука глобальної продовольчої безпеки

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Кліматичні зміни загрожують світовим запасам провіанту, проте врятувати людство від голоду допоможе Китай. До такого висновку прийшли вчені Бірмінгемського університету зі своїми китайськими колегами.

Дослідники нарахували в Китаї 871 вид диких рослин, з яких можна культивувати 28 найважливіших культур, включаючи рис, пшеницю, соєві боби, сорго, банани, яблука, цитрусові, виноград і ряд інших. 42% цих рослин, відомих як дикі родичи культурних рослин (ДРКР), не зустрічаються більше ніде в світі.

foto_cikavosti_14.09.2014-13_resized

ДКРК — це дикі рослини, які виростають в різних, часто екстремальних умовах, завдяки чому вони генетично більш різноманітні, ніж культурні рослини. Їх адаптаційні особливості можна прищепити сільськогосподарським культурам, щоб підвищити стійкість останніх до несприятливих погодних умов, а також шкідників, гербіцидів і пестицидів. Крім того, їх можна використовувати для поліпшення якості та врожайності культур.

Читайте також: Існуючі поля можуть прогодувати на мільярди людей більше

У той же час, з 871 виду 17% перебувають під загрозою зникнення, і для їх порятунку необхідно вжити термінових заходів. В цілому, китайська флора включає понад 20 тисяч видів вищих рослин, значна частина яких може використовуватися як генних донорів для поліпшення сільгоспкультур.

Тепер, коли створено базу даних ДРКР, що ростуть в Китаї, та визначено ключові види, вчені займуться їх збереженням як в ареалах проживання, так і за допомогою генних банків. Також наголошується, що подібне дослідження і систематизація були проведені вперше.

 
comments powered by HyperComments