Главная / Технології / Робот-журналіст опублікував свою першу статтю

Робот-журналіст опублікував свою першу статтю

Робот-кореспондент Сяо Нань (Xiao Nan), створений китайськими фахівцями, опублікував свою дебютну статтю в газеті Southern Metropolis Daily. Матеріал присвячений збільшенню поїздок напередодні китайського Нового року.

8950c07f0a6ef36a9e05fe92f124bb7a

Сяо Нань потрібна одна секунда, щоб написати замітку на 300 ієрогліфів. Як пояснив професор Пекінського університету Вань Сяоцзюня (Wan Xiaojun), робот здатний писати, як маленькі, так і великі за обсягом тексти, а також аналізувати набагато більше даних, ніж людина.

Тим не менш, за його словами, це не означає, що в найближчому майбутньому роботи замінять журналістів. На сьогоднішній день машина не вміє брати інтерв’ю, а також задавати додаткові питання, спираючись на минулі відповіді. Але творець робота-репортера налаштований оптимістично і сподівається, що в майбутньому ці пристрої зможуть виступати в якості помічника видання. Для цього він працює разом з Southern Metropolis Daily і створив спеціальну лабораторію для вивчення і розвитку ЗМІ.

Дослідження в області технологій для автоматичного написання текстів вже ведуться в ряді компаній. Так Narrative Science підготувала платформу Quill, завдання якої — перетворювати дані в зв’язний текст.

 

 
comments powered by HyperComments