Главная / Людина / Роботи відберуть більше 50% робочих місць у країнах, що розвиваються

Роботи відберуть більше 50% робочих місць у країнах, що розвиваються

У новій доповіді ООН описується, яким чином більш широке застосування роботів вплине на зайнятість у країнах, що розвиваються, і які стратегії допоможуть у подоланні цієї проблеми.

8256bcbd9afd6eaf35c346ddfdc88248
В минулому році Організація Об’єднаних Націй вже розглядала загрози, пов’язані з розвитком штучного інтелекту і роботизованих технологій, однак тепер на порядку денному виявилася проблема, яка нехай і не пов’язана з захопленням світу роботами, але прямо вплине на добробут країн.

Автоматизовані технології вже давно застосовуються у розвинених країнах, що веде до скорочення робочих місць. У новій доповіді ООН зазначається, що країни Африки та Латинської Америки можуть піддаватися ще більшому ризику, пов’язаному з розвитком роботизованих технологій. Зокрема, індустріалізація в цих країнах може сповільнитися через те, що найближчим часом буде більш затребуване використання автоматизованих виробництв. Тому майже дві третини різних професій можуть виявитися просто непотрібними.

Іншою проблемою є тенденція до повернення виробництва в рідні країни, тобто скасування офшоринга. Таким чином, компаніям буде більш вигідно виробляти продукти з допомогою роботів у власній країні, ніж користуватися послугами робітників в інших країнах.

Щоб вирішити цю проблему, представники ООН пропонують почати розвивати роботизовані технології в країнах, що призведе до повернення офшоринга і зробить працю більш привабливою. Як зазначають в ООН, об’єднання людської сили з автоматизованим виробництвом дозволить створити найкращу робочу силу.

 

 
comments powered by HyperComments