Главная / Різні цікавинки / Російські дороги — «невидима» складова ціни на вантажоперевезення

Російські дороги — «невидима» складова ціни на вантажоперевезення

foto_cikavosti_13.06.2014-03_250Для кожного Замовника транспортно-експедиторської компанії основним фактором при виборі того чи іншого транспортного оператора є вартість його послуг, оскільки ця сума відіб’ється на ціні товарів. «Чому так дорого?» — Нерідко можна почути від клієнтів. Спробуємо розібратися з цим питанням.

Відомо, що остаточна вартість автоперевезення залежить від ряду постійних і змінних складових. До постійних відносяться:

— вартість палива, запчастин та ремонтних робіт;
— витрати на технічне обслуговування автомобіля (включаючи амортизацію);
— заробітна плата водія.

Змінні фактори:

— відстань, на яку перевозиться вантаж (вантажоперевезення Москва Петербург обійдуться дорожче, ніж за маршрутом Тверь — Череповець);
— характеристики самого вантажу (розміри, маса);
— кількість місць, займаних вантажем;
— залучення додаткової вантажної техніки і вантажників;
— страховка, послуги експедитора і т.д.

Крім цього, є ще один непрямий фактор, який не вказується в кошторисі, але, тим не менш, прямо впливає на вартість послуги — це якість дорожнього покриття. Саме «завдяки» йому перевезення вантажів по Росії автотранспортом обходиться замовникам набагато дорожче, ніж в інших країнах. Незважаючи на такі змінні фактори група компаній «Санна» здійснить http://www.sanna-group.ru/ в максимально стислі терміни.

Експлуатація автомобілів на далеких від ідеалу дорогах скорочує термін їх експлуатації та призводить до подорожчання ремонтних робіт, так як міняти шини та диски, а також ремонтувати підвіску доводиться значно частіше. Саме стан дороги часто стає причиною затримки доставки комерційного вантажу: згідно зі статистичними даними, вантажні автоперевезення Росії здійснюються в 2-3 рази повільніше, ніж у Європі (там за добу машина може пройти 1000-1500 км, у нас — всього 300-500 км) .

Щоб мінімізувати дорожні ризики, обумовлені поганою якістю доріг, логісти вимушені складати неекономічні з точки зору відстані маршрути. Водіям в дорозі також нерідко доводиться давати зайвий гак, щоб об’їхати болото і непрохідні ділянки — все це відбивається на витраті палива.

Тільки при адекватному вирішенні дорожньої проблеми, а саме — нарощуванні обсягів будівництва якісних доріг можна розраховувати на те, що вантажні автомобільні перевезення по Росії стануть більш дешевими.

 
comments powered by HyperComments