Главная / Земля / Рослини регулюють температуру листя, щоб поглинати більше вуглецю

Рослини регулюють температуру листя, щоб поглинати більше вуглецю

Нове дослідження показало, що рослини регулюють температуру свого листя, незалежно від температури навколишнього повітря, збільшуючи таким чином поглинання вуглецю в процесі фотосинтезу. Ці дані важливі для розробки моделей, які допомагають передбачити наслідки зміни клімату.

656fd75ab2c5f99aa78e98f3f55acd53
«Проведене дослідження показало, що температура листя зазвичай не відповідає температурі повітря. Результатом власної терморегуляції рослин є те, що їх листя, як правило, тепліше, ніж повітря, при низькій температурі, й холодніше повітря при теплій погоді», — розповів еколог і керівник роботи Шон Міхалець з Лос-Аламоської національної лабораторії США.

Міхалець і його команда розробили нову теорію, яка встановила зв’язок між запасами енергії в листі від вхідних і вихідних теплових енергетичних потоків з вуглецевої економічної теорії, яка стверджує, що форма і структура листя в кінцевому рахунку визначають ефективність переробки вуглецю. Шляхом синтезу цих теорій команда показала, як терморегуляція листя допомагає максимізувати фотосинтез і, отже, загальне поглинання вуглецю.

Теорія команди є ключем до розробки кількісних оцінок екології рослин, яка вивчає походження терморегуляції листя, або процес, при якому температура листа відрізняється від температури навколишнього повітря.

Більшість рослин з допомогою фотосинтезу перетворять енергію світла і вуглекислого газу з атмосфери в цукри, які засвоюються їх листям, стеблами та коріннями. Терморегуляція листа має вирішальне значення для рослинної вуглецевої економіки, оскільки температура листя визначає швидкість фотосинтезу і дихання. Багато існуючих моделей системи Землі для передбачення зворотного зв’язку взаємодії рослин і атмосфери припускають, що фізіологія рослин пов’язана з температурою навколишнього повітря. Однак дані дослідження показують, що температура листа може значно відрізнятися від температури повітря. Такий поділ послаблює зв’язок між кліматом і функціями рослин, обмежуючи кліматичні впливи на ріст рослин і запаси вуглецю в екосистемах.

Результати дослідження можуть допомогти поліпшити моделі системи Землі і прогнозування наслідків зміни клімату.

 

 
comments powered by HyperComments