Головна / Різні цікавинки / Рослини в сфері нанотехнологій

Рослини в сфері нанотехнологій

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Питання про користь рослин для людства не викликає сумнівів. Причому спектр їх «корисності» дуже широкий, від кисню, яким ми дихаємо, до біопалива для заправки машин. Тепер, завдяки вченим з Масачусетського технологічного інституту, можна додати ще пару пунктів.

nanotehnologii_roslyn_500

Рослини — унікальний приклад самовідновлення і виживання в жорстких умовах, а також автономного виробництва енергії і водорозподілення. Так що з точки зору технологічних досліджень та модифікацій, вони є дуже цікавим об’єктом для експериментів.

Спочатку вчені вдосконалили хлоропласти, які відповідають у рослинах за процес фотосинтезу. Вони підмінили їх вуглецевими нанотрубками. Завдяки цьому рослини стали поглинати більше світла — на 30 відсотків. Розширився і спектр поглинаючих світлових хвиль: від ультрафіолетового до ближнього інфрачервоного випромінювання. А це означає, що кількість біологічної енергії, необхідної для переробки неорганічних речовин, які забезпечують ріст рослини і їх життєдіяльність, також підвищилося.

Читайте також: Чи можуть біонічні рослини стати новим джерелом енергії?

На наступному етапі дослідники впровадили в рослини ще один вид нанотрубок, що дозволяє визначати забруднення атмосфери. Якщо листя з наночастинками всередині світиться в інфрачервоному випромінюванні, це означає, що повітря навколо чисте. Із збільшенням концентрації в атмосфері оксиду азоту, світіння припиняється.

Вчені припускають, що в майбутньому рослини будуть використовуватися в якості датчиків, якими можна вимірювати рівень хімікатів і пестицидів у ґрунті та повітрі. Так що рослини самі будуть боротися за чистоту навколишнього середовища — «порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих».

 
comments powered by HyperComments