Главная / Технології / Розробка українських вчених допоможе нашим бійцям

Розробка українських вчених допоможе нашим бійцям

 
 

Комплект магнітних інструментів розробки харківських учених для витягання осколків снарядів з тіл поранених представили у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону, більш відомому як військовий госпіталь на вулиці Культури у центрі Харкова.

630_360_1458327011-2048

Устаткування виготовлене з титану. Магніт має дві насадки різного діаметру, а також гнучкий інструмент, що дозволяє витягувати осколок з будь-якої рани.

«За допомогою цієї розробки ми можемо швидко знаходити осколки в тілі поранених, а також максимально безболісно й ефективно видаляти їх навіть в польових умовах», — зазначив на презентації начальник госпіталя полковник медслужби Віктор Поліщук.

За його словами, над новинкою з початку АТО працювали вчені Українського фізико-технічного інституту (Харків) і військові медики.

«Магніти призначені для мобільних госпіталів, які зараз знаходяться в зоні АТО. За допомогою магнітів успішно витягували осколки з ран більш як 600 бійців», — додав начальник хірургічного відділення госпіталю Володимир Бородай.

За його словами, інструмент простий у використанні: «Знаходимо осколок розміром від кількох міліметрів до 3 сантиметрів, визначаємо місце найменшого прилягання, робимо невеликий розріз, вводимо магніт — і витягуємо з рани чужорідне тіло. Один-два шви — і операція закінчена. Осколки більші можна дістати і без магніту».

Прямо на презентації розробники безкоштовно передали у госпіталь 10 комплектів магнітних інструментів: два з них залишаться тут, а вісім відправлять у зону АТО.

Натхнення: Експрес онлайн

 
comments powered by HyperComments