Главная / Всесвіт / Розроблено метод космічної навігації

Розроблено метод космічної навігації

 
 

Точний метод навігації космічного апарату був запропонований днями Національною фізичною лабораторією та Університетом Лестера з Великобританії, які опублікували наукову роботу, в якій описується, як відстань від космічного апарату до обраного в якості орієнтира пульсара, може бути розрахована в автономному режимі на підставі даних, отриманих за допомогою бортового рентгенівського телескопа апарату, з погрішністю не більше двох кілометрів.

be409a52d2999667c8c9b9f27c1bd9c9
У цьому методі використовуються рентгенівські промені, випромінювані пульсарами, які дають змогу визначити координати космічного апарату в тривимірному просторі з похибкою не більше 30 кілометрів за умови знаходження апарату на відстані порядку радіуса орбіти Нептуна від Землі.

Пульсарами називають залишки зірок, що випромінюють енергію у формі рентгенівського і іншого випромінювання. У випадку певного виду пульсарів, званого «мілісекундними пульсари», імпульси випромінювання відбуваються регулярно з точністю, порівнянної з точністю атомних годин, і тому ці «мертві зірки» можуть бути використані для визначення просторового положення космічного апарату.

Хоча в даний час доступні технології, що дозволяють створити потужні рентгенівські телескопи, в цьому новому дослідженні основний акцент був зроблений на рентгенівському телескопі невеликого розміру, який може бути встановлений на борту космічного апарату спеціально для цілей навігації. Такий телескоп був побудований і випробуваний в симуляційному режимі вченими з Університету Лестера. Внесок у дослідження представників NPL полягав у створенні методу визначення місця розташування і швидкості космічного апарату на підставі отриманих рентгенівських даних.

 
comments powered by HyperComments