Главная / Поради / Розумні інвестиції з Уорреном Баффетом

Розумні інвестиції з Уорреном Баффетом

 
 

Напередодні 2015 Баффетт дав інвесторам ряд важливих порад, дотримання яких допоможе зробити інвестиції прибутковими і дозволить успішно обійти всі рифи і перешкоди в бурхливому океані фінансових ринків.

Уоррен Баффетт, що стоїть на чолі інвестиційного гіганта Berkshire Hathaway, якраз з тих людей фінансового світу, до думки яких варто прислухатися.

До своїх 82 років він зумів накопичити більш ніж 70-ти річний досвід успішного інвестування і входить до ТОП найбагатших людей планети, хоча і заробив 99% свого нинішнього статку після 50-ти. Його економічні прогнози практично завжди надійні і точні, тому його величають співвітчизники — Оракулом з Оклахоми.

BUFFETT CREDIT

Сам Баффетт живе в будинку купленому в 1957 році, воліє відмовлятися від предметів розкоші, правда приватні літаки — його слабкість.

Цього року Уоррен Баффетт дав кілька порад приватним інвесторам:

Скажіть категоричне «ні» Bitcoin. Баффетт з недовірою ставиться і до високотехнологічних інвестицій. Втім, справа тут не тільки в недовірі до технологій: не осуджуючи значення Bitcoin як ефективного засобу платежу, Уоррен Баффетт попросту не бачить у ньому ніякої внутрішньої цінності, в яку б варто вкладати гроші. Ціну біткоіну нічого не підтримує крім самого ринку, який заснований на очікуваннях.

«Тримайтеся від нього подалі. … Цей спосіб переказу грошей, дуже ефективний спосіб переказу грошей, ви можете робити це анонімно. Чек — це теж спосіб переказу грошей. Чи мають чеки величезну вартість лише тому, що з їх допомогою ви можете переводити гроші? А банківські перекази? Ви можете переводити гроші за допомогою банківських переказів. Я сподіваюся, що bitcoin стає більш ефективним способом робити це, але ви можете замінити її десятком інших способів. Мені здається цікавою сама ідея того, що вона володіє якоюсь внутрішньою цінністю «.

Освоюйте мову цифр і фінансових показників. Вивчення фінансових звітів і оволодіння мовою цифр і фінансових показників відкриє доступ до нових знань, дозволить краще розуміти, чому акції тієї чи іншої компанії демонструють відповідну курсову динаміку, а також, що можна очікувати від них у перспективі. Тим паче коли ви вирішили робити http://startupnetwork.kz/, такі знання вам не будуть зайвими.

«Пройдіть навчання на бухгалтерських курсах. Бухгалтерія — це мова бізнесу. … З плином часу вам стане простіше і доступніше читати фінансову звітність, розуміти її, так як це окрема мова. Розуміння іноземної мови приходить з досвідом, коли ви спочатку вивчаєте її, а потім це виправдовує себе «.

Економте, а не женіться за вигодою. Як вважає фінансист, вміння рахувати і економити гроші має стати доведеної до автоматизму звичкою, яка сформує основу фінансового успіху в майбутньому. Що ж стосується можливостей швидкого збагачення, то це важкий, повний ілюзій шлях, успішно пройти яким зможуть небагато. В даному випадку Баффетт закликає до економії та раціональної консервативності, оскільки саме в консервативних інвесторів більше шансів на тривалий успіх.

«Я вважаю, що коли люди не вчаться звичкою економити — це велика помилка. Тому що економія — це звичка. Що стосується можливості швидко розбагатіти, то досить просто повільно і потроху заробляти, але зовсім не просто швидко розбагатіти «.

Коли ціни акцій падають — купуйте. Протягом 2014 багато ринків падали і це не могло не позначитися на фінансовій імперії самого Баффетта — за рік він втратив близько 2 млрд. доларів статку. Тим не менше, сам Баффет не втратив оптимізму і запевняв, що це зовсім не привід відмовлятися від інвестицій. Більше того, падаючі ринки, на його думку, відкривають прекрасні можливості для купівлі цінних паперів — саме в цей момент можна купити акції за ціною, яка в рази менше її курсової вартості через рік-другий.

«Мені подобається купувати, коли ринок на спаді, і чим більше ринок падає, тим більше мені подобається купувати. … Я не знаю, як пророкувати те, що буде з ринком. Але я знаю, як вибирати розумні інвестиції, якими потім володіти протягом тривалого періоду часу «.

Не корчіть з себе експерта. Як заявив Уоррен Баффетт в інтерв’ю CNBC, вкладення грошей активи, про які інвестор не має чіткого уявлення, рівноцінні азартній грі, яка авантюрна по суті. Тому не варто вкладати гроші в ті сфери, в яких ви абсолютно не розбираєтеся, не розумієте основ, принципів і механізмів їхнього існування. А, отже — не зможете не тільки спрогнозувати, але навіть пояснити причини зростання або падіння вартості тих фінансових активів, про які маєте дуже туманне уявлення.

«Вам не обов’язково бути експертом, щоб отримувати задовільні доходи від інвестицій. Але якщо ви не є експертом, то ви повинні визнати це і слідувати певним курсом, який спрацює. Намагайтеся мислити простіше і не форсуйте події. Якщо вам обіцяють швидкі доходи, то швидко відповідайте: «Ні«.

 
comments powered by HyperComments