Главная / Авто / Самовідновлювальні шини

Самовідновлювальні шини

Прокол, розріз або розрив шини, як правило, означає одне — ви повинні купити нову. Але коли-небудь, це може кардинально змінитися.

Завдяки дослідженням, які в даний час проводяться в Європі, пошкоджені шини можуть бути просто залишені на кілька годин у стані спокою, щоб самостійно відновитися.

20-10-15-foto-600x338-1

Сьогодні шини виготовляються з використанням процесу вулканізації — він включає в себе додавання сірки або інших компонентів у каучук, що підвищує довговічність готової продукції шляхом формування міцних зв’язків між полімерними ланцюжками, з яких складається матеріал.

Гума набуває міцність і зберігає свою еластичність. Але ліпший шматок скла або інший гострий предмет може легко розрізати шину, і навіть на заклеєній гумі довго їздити неможливо. На жаль, як тільки полімерні ланцюги руйнуються, вони не можуть бути відновлені.

Команда вчених з Інституту Лейбніца (Німеччина), що спеціалізується на полімерних дослідженнях, Технологічного університету Тампере (Фінляндія) і Дрезденського технічного університету (Німеччина) намагаються обійти це обмеження, позбувшись в цілому від процесу вулканізації.

Вони виявили, що додавання сполуки вуглецю / азоту має такий же вулканізуючий ефект, але додатково дозволяє розірваним полімерним ланцюгах з плином часу відновлюватися.

У лабораторних випробуваннях зразки гуми, виготовлені з використанням нового процесу, були в змозі відновити власні порізи при кімнатній температурі. Нагрівання каучуку до 212? F (100 ° C) протягом перших 10 хвилин прискорює процес. Після закінчення восьми днів, відновлені шматки гуми змогли витримати тиск до 754 фунтів на квадратний дюйм (52 бару) — набагато вище, ніж будь-яка інша шина.

За словами дослідників, додавання армуючих агентів, таких як діоксид кремнію чи газова сажа може ще більше підвищити міцність самовідновлювальної гуми.

 

 
comments powered by HyperComments