Главная / Здоров'я / Серед плацебо приховувався ефективний засіб проти болю в спині

Серед плацебо приховувався ефективний засіб проти болю в спині

 
 

Ін’єкції соляного розчину в хребет (в область навколо спинного мозку) краще стероїдів з точки зору лікування болю в нижній частині спини, встановили фахівці Університету Джонса Хопкінса. Як передає The Daily Mail, епідуральні стероїдні ін’єкції — найпоширеніший нехірургічний метод лікування подібних проблем.

Але стероїди викликають побічні ефекти (підвищують цукор у діабетиків, гальмують затягування ран, прискорюють розвиток хвороб кісток у літніх жінок). Потім, не виключені ризики інфекції у разі зараження препаратів. Соляний розчин безпечніший. Більше того, він працює краще.

Якщо буде доведена однозначна перевага соляного розчину, це дозволить не тільки заощадити охороні здоров’я гроші, але і поліпшить стан мільйонів пацієнтів. Правда, невеликі дози стероїдів також можуть себе добре зарекомендувати в порівнянні з великою дозую.

Про потенціал соляного розчину говорять медкартки 3641 пацієнта і 43 дослідження. Треба сказати, у багатьох роботах стероїди порівнювали з соляним розчином. Але останній використовували в якості плацебо. Підсумок — неоднозначні результати, які пояснюються просто: фахівці весь час порівнювали два різних ліки.

Натхнення: meddaily.ru

 
comments powered by HyperComments