Главная / Технології / Серед українців проходить мода на мобільні телефони

Серед українців проходить мода на мобільні телефони

 
 

smartfony_ukr_250Українці стали на 23 % рідше купувати мобільні телефони, йдеться в дослідженні агентства GfK Україна. Там стверджують, що в третьому кварталі 2013 р. населення стало активніше купувати смартфони: їх продаж збільшився більш ніж на 60 % (порівняно з аналогічним періодом в 2012 р.). «На сьогоднішній день смартфони складають більше 70 % ринку, при цьому найбільшим попитом серед населення користуються апарати з двома сім -картами і екраном більше 4 дюймів. Українці навіть готові переплачувати, враховуючи, що ціна такого ґаджета перевищує середню вартість на ці пристрої», — зазначив керівник департаменту Retail & Technology компанії GfK Україна Андрій Свірський.

«Більшість покупців, які вже вибирають між двома моделями смартфонів з однаковими функціями, в 90 % випадках купували той, який підтримує дві сім-карти, незважаючи на те, що вартість його найчастіше на 100-200 грн більше», — підтвердив менеджер з продажу магазину мережі«Фокстрот»Іван Любченко. При цьому, за його словами, чимало покупців підтримку двох сім -карт називали як обов’язкова умова. «Якщо карта тільки одна, часто потрібно міняти оператора мобільного зв’язку, а постійно відкривати свій телефон не завжди зручно, особливо якщо дзвінок потрібно зробити терміново», — пояснив він.

За надійність готові доплатити

Менеджер інтернет-магазину «Розетка» Олег розповів, що покупці звертають велику увагу на фірму. «Добре купують Samsung, Sony, а після випуску нових моделей — Lenovo», — повідомив він.

Багато хто вибирає матрицю з діагоналлю 4-5 дюймів, і готові викласти за такий ґаджет частіше близько 3 тис. грн. «Стали частіше купувати так звані «захищені» смартфони. Наприклад, смартфони, які, мають більш надійну конструкцію, загартоване скло з високим рівнем водостійкості і пиленепроникності. Відповідно, за це готові доплачувати», — каже Олег. За його словами, бюджетними моделями смартфонів вартістю 1,5-2 тис. грн цікавиться приблизно третина покупців. Тим паче, запчастини до мобільних телефонів та смартфонів, присутні в сучасних інтернет-магазинах, http://vseplus.com/ дивіться на сайті http://vseplus.com/.

Рожевий — для блондинок

Менеджер одного з магазинів мережі «Ельдорадо» Андрій додав, що жінки і дівчата практично завжди запитують фронтальну камеру в смартфоні, щоб можна було використовувати як дзеркало і фотографувати себе. Вони воліють, щоб модель була легкою, не надто масивною і обов’язково яскравою, а коштувала до 2,5 тис. грн. «Чоловіки частіше звертають увагу на звук, процесор (хочуть мінімум 2 -х ядерний процесор 1,5 ГГц), вбудовану карту пам’яті і головне на те, щоб смартфон підтримував дві сім -карти», — зазначив у бесіді Андрій.

Продавець стверджує, що українці стали частіше купувати смартфони в кредит і оформляти на них розстрочку. При цьому покупців, які вибирають мобільні телефони, а не смартфони, все менше і менше, хоча за функціями вони приблизно однакові. Вибір останніх, до речі, останнім часом став набагато менше. За оцінками інтернет -магазину «Розетка», виробництво кнопкових телефонів у світі скоротилася майже вдвічі — компанії реагують на зниження попиту на них.

Китайці рвуть ринок

А от у мережі Сomfy розповіли, що зростання популярності смартфонів викликане ще і зниженням цін. «Середня вартість смартфона впала на 7 %, і тепер становить 1900 грн. При цьому в третьому кварталі 2013 частка смартфонів з двома сім -картами склала 60 % проти 17 % в аналогічному періоді 2012 р», — розповів нам провідний аналітик по цифровій техніці COMFY Максим Гаджиєв — Кравцов.

Експерт також припустив, що однією з причин зростання популярності «розумних телефонів» стала агресивна експансія китайських брендів смартфонів. За даними, до вересня 2013 частка цих виробників зросла з 3 % до 27 % (до вересня 2012 р.).

 
comments powered by HyperComments