Главная / Здоров'я / Середземноморська дієта може збільшити потужність мозку

Середземноморська дієта може збільшити потужність мозку

 
 

Іспанські вчені стверджують, що середземноморська дієта з додаванням оливкового масла і горіхів може запобігти віковому погіршенню пам’яті набагато краще, ніж харчування з низьким вмістом жирів.

c57fca1d2d60920d692eb89827ec244b

У ході дослідження було встановлено, що лише 4 роки дотримання такого типу харчування здатне значно поліпшити функцію мозку у літніх людей. Середземноморська дієта також включає вживання фруктів, овочів і риби при зниженні споживання червоного м’яса і молочних продуктів.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299

У дослідження було включено 447 чоловіків і жінок у віці 67 років, в середньому. 155 чоловік повинні були дотримуватися середземноморської дієти з одним літром оливкової олії в тиждень; ще 147 осіб дотримувалися середземноморської дієти, щодня вживаючи 30 г суміші горіхів, фундука і мигдалю; а 145 осіб дотримувалися дієти з низьким вмістом жирів, яка, як правило, рекомендується для запобігання інфаркту та інсульту.

Після 4 років такого харчування учасники були перевірені на наявність ознак когнітивних порушень з використанням ряду тестів, що дозволяють оцінити їх пам’ять, концентрацію уваги та абстрактне мислення. Було встановлено, що люди, які регулярно вживали оливкову олію або горіхи, мали значно вищі показники в даних тестах, ніж люди, які слідували дієті з низьким вмістом жиру.

Читайте також: 

За словами фахівців, вживання корисних продуктів дозволяє знизити погіршення когнітивних здібностей з віком. Важливо відзначити, що люди в цьому дослідженні не мали деменції, тому поки рано говорити про те, що середземноморська дієта здатна знизити ризик розвитку слабоумства. Однак отримані дані свідчать про необхідність більш великих досліджень, щоб краще зрозуміти вплив змін у раціоні харчування на пам’ять, мислення і ризик розвитку деменції.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments