Главная / Поради / Що таке ломбард

Що таке ломбард

У житті бувають ситуації, коли гроші потрібні дуже терміново, а зайняти немає в кого. Один з варіантів вирішення такої проблеми — це заставити якусь цінну річ.

Що таке ломбард певно уявляють собі багато людей. Адже він з’явився досить давно. А ось що це таке насправді сьогодні і як він працює, давайте спробуємо розібратися.

27-10-15-foto-600x428-1

Що це таке

Ломбард — це фінансова установа, яка видає короткострокові кредити людям під заставу їх рухомого майна. Їх особливість — це те, що вони зберігають у себе майно, під яке позичають гроші. Отримання кредиту відбувається швидко. Великі стоси документів від позичальника не потрібно. Достатньо мати при собі паспорт.

Що було

Назва «ломбард» походить від назви італійської провінції Ломбардія. Її жителі стали засновниками на європейській території мережі установ, які надавали грошові кошти під заставу срібних або золотих виробів. Перші ломбардні установи з’явилися в Європі ще в XV столітті. Існували вони і в радянський час і були зареєстровані як підрозділи Держбанку. Але довгі черги і мізерні кредити залишили в радянської людини не найкращі спогади про ломбарди. До того ж переважно ці фінансові установи видавали гроші під заставу коштовностей.

Що зараз

Сучасні ломбарди намагаються створювати конкуренцію банкам та іншим фінансовим організаціям. Багато з них обладнані надійною системою відеоспостереження і забезпечені сучасною технікою. Рівень обслуговування клієнтів досяг належного рівня, швидкість ухвалення рішення не може не радувати. На сьогоднішній день існує декілька видів ломбардів. Деякі з них видають кредит під заставу прикрас і антикваріату. Є такі, які беруть у заставу побутову та оргтехніку. Нарешті, виділяють групу автоломбардів, які позичають гроші під заставу автомобіля.

Як це працює

Першим ділом співробітник ломбардної установи повинен визначити вартість пропонованої застави. Під кожен вид застави діє свій коефіцієнт, за допомогою якого встановлюється можлива сума позики. Далі визначається термін кредитування і озвучується процентна ставка за користування грошима. Якщо запропоновані умови підходять позичальникові, сторонами підписується договір. Застава страхується. Клієнт отримує заставний квиток, на підставі якого можна викупити майно назад. Якщо в обумовлений термін застава не викуповується, він може бути реалізований.

27-10-15-foto-600x450-2

На замітку

У деяких ломбардах ви можете взяти кредит в будь-який час — графік роботи у них цілодобовий.

Що говорить закон

Діяльність ломбардів регулюється законодавством. Видача коштів відбувається за рахунок власних і залучених коштів. До компетенції ломбардних фінустанов входить проведення оцінки пропонованого в заставу майна, зберігання наданих позичальником речей, видача кредиту. Вони надають консультаційні та інформаційні послуги при обслуговуванні клієнтів. Будь-якою іншою підприємницькою діяльністю їм займатися заборонено. За таким принципом і працює http://lombard-perspectiva.com.ua/.

Ціна запитання

На жаль, умови ломбардного кредитування — не найкращі на фінансовому ринку. Середня процентна ставка за кредитами коливається в діапазоні 0,5% -0,8% в день. Взявши в борг +1000 у.о., за кожен день користування грошима ви повинні заплатити від 5 до 8 у.о. За місяць ця сума складе 150-240 у.о. Іноді процентні ставки досягають 1% і навіть 2% в день. І тоді за місяць ви повинні повернути додатково третину або навіть половину отриманої суми.

Плюси і мінуси

Головний плюс — це те, що всього за 15-20 хвилин ви можете отримати необхідну суму коштів. Ще одна перевага — видача кредиту тільки при наявності паспорта. А ось істотний мінус — висока процентна ставка за надані кошти. До того ж передача особистого майна на зберігання є однозначно вагомим недоліком.

Альтернативи

Альтернативою ломбардам є банки. Ще позичити гроші можна в кредитних спілках та інших небанківських фінансових організаціях. І якщо у вас є час і бажання знайти вигідніші умови, ці установи вам зможуть реально допомогти.

Висновки

Позичаючи гроші в ломбарді важливо бути впевненим, що ви зможете їх повернути. Адже сума кредиту часто буває набагато менше, ніж реальна вартість вашого майна. І втратити дорогу річ за третину виручених коштів від її вартості, буде, як мінімум, прикро.

 

 
comments powered by HyperComments