Головна / Різні цікавинки / Що таке Марципан?

Що таке Марципан?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Loading...
 
 

Марципан (нім. Marzipan, дословно- березневий хліб). Еластична паста у вигляді суміші цукрової пудри з тертим, порошкоподібним мигдалем. Ця суміш дає справжню, класичну марципану масу з певним жировим складом, настільки добре формовану без всяких склеюючих добавок, що з неї можна штампувати і цукерки і дрібні декоративні деталі, а також вручну формувати різні фігурки і квітки. Такі марципанові цукерки і декорації можуть забарвлюватися або глазуруватися (цукровою, лимонною, шоколадною глазур’ю) або навіть залишатися без глазурування, що краще, так як не спотворює ніжний смак справжнього марципану. Саме тому марципан для торта набув такої популярності серед кондитерів.

25-06-15-foto-600x416-1

Історія марципану сягає початку минулого тисячоліття і тісно пов’язана з історією поширення мигдалю. За переказами, марципан придумали в Італії, в рік великого неврожаю, коли єдиним продуктом, які пережили не то мороз, не то навалу невідомих жуків, виявився мигдаль. Винахідливий італійський народ одразу навчився робити мигдальний хліб, мигдальну піцу, солодкий марципан і макарони з мигдальним соусом. І хоча французи твердо стверджують, що ласощі придумали вони, з цим категорично не згодні сицилійці — вони наполягають на тому, що продукт принесли на їх острів ще сарацини, великі любителі витончених арабських солодощів.

Окремої згадки у зв’язку з марципаном заслуговує Іспанія, де його робили вже в VIII столітті. Наприклад, в Толедо в марципан додають кедрові горішки, в Ріосі — лимонну цедру, а в Андалусії — його готують у вигляді плиток, з начинкою з зацукрованих фруктів. Голландці, готуючи марципан — неодмінне частування на день Святого Миколая, — товчуть мигдаль, перемішують його з цукровою пудрою, яєчним білком, крапелькою лимонного соку і лікером, розкочують «тісто» в пласти товщиною близько 3 см, загортають їх у фольгу, витримують у холодильнику від 2 до 7 днів, а потім нарізають.

У нас ці солодощі відомі більше з казок Андерсена, Гофмана і братів Грімм, де марципан символізує дитяче щастя. І не тільки, до речі, дитяче. Виявляється всього 20 мигдальних горішків — добова норма дуже важливого вітаміну Е, який позбавить чоловіків від наслідків стресу, а жінкам дуже корисний при вживанні контрацептивів.

Фахівці кращим у світі вважають марципан з німецького міста Любека. Там його роблять за старовинним рецептом, таємницю якого не відкривають нікому. Всюдисущі економічні розвідники, правда, стверджують: головний секрет любекських майстрів в тому, що вони на кожні 100 звичайних мигдалин кладуть одну гірку (якщо ви спробуєте гіркий мигдаль, то зрозумієте, звідки такий ефект). Новорічні марципани означають для німців на Різдво ялинку, сніг і Санта-Клауса разом узятих.

Найкращі марципани, як уже говорилося, печуть в Любеку. Щороку на Різдво відбувається своєрідне паломництво за ласощами, яких продають по багато тонн. Любекські кондитери вихваляються, що знають майже двісті рецептів приготування: марципани з апельсинами, ананасами, ромом. Кожен намагається вразити чимось новеньким. Ні в якому разі не можна порушувати пропорцію цукру і мигдалю. Інакше колеги з кулінарного цеху визнають марципан «незаконнонародженим».

Історія марципану в Європі налічує вже не одне століття. Досі він є одним з найоригінальніших і вишуканих кондитерських виробів, уособленням аристократичної вишуканості, тонкого смаку, престижу і хорошого тону. Його можна замовити у всіх кращих європейських ресторанах, а столиці намагаються здивувати туристів музеями марципанів, де можна побачити найфантастичніші творіння кондитерів: від фігурок тварин до будівлі Парламенту.

Марципан — це найбільш вишуканий подарунок на Різдво і День Святого Валентина. Людина з тонким смаком завжди гідно його оцінить. Марципан був і залишається королем кондитерських ласощів. Справжні цінителі та шанувальники марципану знають, що ласощі виробляються за досить складною рецептурою і містить не менше 33% мигдалю. При цьому може бути використаний далеко не будь-який мигдаль. Величезне значення має сорт горіха, його смакові якості, вологість і час збору. Марципан з меншим вмістом горіха не може вважатися справжнім, тим більше, якщо мигдаль замінювати іншими горіхами.

 
Loading...
comments powered by HyperComments