Головна / Людина / Щоб визначити рівень інтелекту чоловіка, достатньо на нього просто поглянути

Щоб визначити рівень інтелекту чоловіка, достатньо на нього просто поглянути

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
   

Дослідники виявили, що для того, щоб визначити інтелектуальні здібності чоловіка, треба просто подивитися на його обличчя. При цьому, як стверджують чеські дослідники, у випадку з жінками подібне неможливе.
Команда зізнається, що збита з пантелику і не розуміє, як таке можливе.

«Здатність точно оцінити інтелект інших — вкрай важлива здатність в повсякденній соціальній взаємодії, яка повинна мати важливі еволюційні наслідки», — написали дослідники в журналі PLoS One.

vyznachyty_intelekt_450

Команда використовувала статичні зображення осіб 40 чоловіків і 40 жінок, щоб встановити, чи можна оцінити інтелектуальні здібності на основі фізіогномічних характеристик. Рівень IQ тих, чиї обличчя були зображені на фотографіях, був визначений заздалегідь. У підсумку, і чоловіки і жінки були в стані точно оцінити інтелект чоловіків, подивившись на фото.

Читайте також: Розвинений інтелект може підштовхнути до алкоголізму

«Ці результати показують, що для того, щоб оцінити реальний інтелект чоловіків, досить просто подивитися на його обличчя, однак, ця оцінка, судячи з усього, не заснована на формі обличчя», — стверджують вони. При цьому дослідники підкреслюють, що жінки представляють куди більшу загадку і настільки ж чітко визначити їх рівень IQ піддослідним не вдалося.

«Наше дослідження не виявило зв’язку між інтелектом і рівнем привабливості або формою обличчя», — наводить слова дослідників британське інтернет -видання Mail Online. Не маючи пояснення тому, як людям вдається визначати інтелектуальні здібності чоловіків, вони висунули гіпотезу, чому ця здатність не працює у випадку з представницями прекрасної половини людства.

«Прагнення першим ділом оцінити привабливість може впливати на людський мозок і, таким чином, не дозволяє дати точну оцінку інтелекту жінок», — висунули гіпотезу вчені.

Читайте також: Заняття сексом підвищують інтелект

Дослідження, результати якого були опубліковані в журналі PLoS One, показало, що люди схильні пов’язувати певні риси обличчя з високим інтелектом. Дослідники повідомляють, що в той час як багато що з зовнішніх характеристик «не становлять нічого, окрім культурного стереотипу», є деякі все ще невідомі візуальні підказки, що допомагають людям зробити правильний висновок.

 
Loading...
comments powered by HyperComments