Главная / Людина / Щоденні вправи збільшують потужність мозку

Щоденні вправи збільшують потужність мозку

Навчання, пам’ять і відновлення мозку залежать від здатності наших нейронів змінюватися з часом, кажуть вчені. У зв’язку з цим дослідники з Університету Пізи в Італії встановили, що фізичні вправи можуть істотно підвищити пластичність дорослого мозку. Дане дослідження дає перші докази того, що помірні рівні фізичної активності підвищують нейропластичність в зоровій корі головного мозку дорослих людей.

e12ef1a74ccf9412a2c77c48006522bf

Пластичність мозку, як правило, знижується з віком. Це зниження гнучкості мозку з плином часу особливо помітно в сенсорній корі мозку, яка має набагато меншу пластичність у дорослих, ніж у більш молодих людей.

В ході випробувань 20 дорослих виконували два завдання – у першому тесті учасники з одним заклеєним пластиром оком дивилися кіно під час відпочинку в кріслі, а в другому тесті з тим же заклеєним оком займалися на велотренажері з 10-хвилинними інтервалами протягом фільму. Результати були очевидні – пластичність мозку була збільшена за допомогою вправ.

Отримані результати можуть прокласти шлях до створення неінвазивних терапевтичних стратегій, розвиваючу пластичність мозку у дорослих суб’єктів, а також допомогти людям з амбліопією і черепно-мозковою травмою, відзначають експерти.

Натхнення: healthvesti.com

 

 
comments powered by HyperComments