Главная / Людина / Щоденний стрес не дозволяє контролювати емоції

Щоденний стрес не дозволяє контролювати емоції

 
 

Якщо людина регулярно відчуває стрес, нехай навіть невеликий, вона втрачає здатність керувати своїми емоціями. Тому прийом ліків і всілякі терапії, які повинні знизити загальний рівень тривожності і допомогти уникнути інших розладів психіки, практично безсилі, якщо при цьому не прибрати джерело постійного стресу.

Керівник дослідження, Елізабет Фелпс з Університету Нью — Йорка вважає: « Всім відомо, що люди подумки впливають на свої емоції. Найкращий приклад — песимісти, оптимісти і їх реакції на різні ситуації. Щоб навчитися контролювати свої почуття, потрібно звернутися до когнітивного емоційного регулювання. Людині вкажуть, що необхідно змінити своє ставлення до проблемного предмету, і в результаті його емоції поміняються».

Серед експериментів, які проводила група дослідників, був і такий. 78 добровольцям показували картинки змій і павуків. Деякі зображення супроводжувалися дією електрошоку. У підсумку добровольці почали відчувати страх. Наступного дня їм у добровільному порядку запропонували опускати руки в крижану ( що викликало стрес) або в теплу воду. Виявилось, що, тримаючи руки в теплій воді ( тобто без зайвої причини для стресу), контролювати емоції було простіше.

Взагалі ж вчені радять уважно вивчати свої повадки і розглядати все, що може викликати стрес. Так, на успішність терапії може вплинути те, що людина щодня їздить на роботу в переповненому громадському транспорті і дуже нервує з цього приводу. Доктора наполягають, що на час лікування будь-який стрес повинен бути виключений, інакше людина так і не навчитися контролювати емоції.

Натхнення: scienceblog.ru

 
comments powered by HyperComments