Главная / Технології / Шкідливе ПЗ шпигує за мобільним телефоном навіть після вимкнення

Шкідливе ПЗ шпигує за мобільним телефоном навіть після вимкнення

 
 

Чеська компанія AVG, яка розробляє антивірусні програми, виявила новий небезпечний вірус. Він вражає смартфони, що використовують ОС Android.

21-02-15-foto-600x408-1

За словами фахівців, вірус уже вразив тисячі мобільних пристроїв. Головна особливість шкідливого ПЗ полягає в тому, що воно діє навіть після виключення смартфона. Вірус втручається в процес відключення пристрою, змушуючи його «повірити» в те, що воно вимкнулося. Насправді після заставки про завершення роботи телефон продовжує працювати.

З боку здається, що активності немає — смартфон не реагує на натискання кнопок. Однак пристрій продовжує працювати і знаходиться під управлінням вірусу. Шкідливе ПЗ може робити дзвінки, відправляти повідомлення, а також використовувати ряд інших функцій смартфона. Паразит також може робити фотографії.

Читайте також: ТОП 5 смартфонів, які з’являться в першій половині 2015

Фахівці AVG повідомляють, що вірус може працювати лише на версіях Android нижче версії 5.0 (останньою версією є 5.1 Lollipop). А ще для здійснення атаки шкідливому ПО потрібен root-доступ. Експерти кажуть, що після появи таких вірусів єдиним стовідсотковим способом захиститися від небезпеки є просте відключення батареї.

Натхнення: naked-science.ru

 
comments powered by HyperComments