Главная / Здоров'я / Що буде, якщо не спати. 5 легендарних питань-страшилок про здоров’я

Що буде, якщо не спати. 5 легендарних питань-страшилок про здоров’я

Існують питання, які турбують наш допитливий розум ще з дитячих часів. Вони більше схожі на міфи, оточені ореолом загадковості, і лише відповідь, що підтверджується фактами, здатна повернути нам спокій. Отже, що буде, якщо…

4b9a56fc3c4203022629da600f5f0ecc

Що буде, якщо не спати

Після безсонної ночі внаслідок активації мезалімбічної системи в кров людини надходить велика кількість дофаміну. Відзначається короткочасне підвищення активності та енергійності. Але організм дуже швидко виснажується, когнітивні функції знижуються на 30%, людина стає дратівливою, розсіяною, пам’ять і координація рухів погіршуються.

Недолік сну приводить до порушення обміну глюкози, руйнування нейронів головного мозку, підвищення артеріального тиску, психічних змін. Приміром, 3 безсонні ночі чреваті загрожують появі слухових і зорових галюцинацій.

Фатальне сімейне безсоння – рідкісне генетичне захворювання, яке дозволило дослідити зміни в організмі, які наступають після тривалої відсутності сну. До них відносяться панічні атаки, фобії, швидка втрата ваги, втрата зв’язку з реальністю і незворотна смерть.

Що буде, якщо здерти родимку

Всім відома страшилка, що людина неодмінно захворіє на рак шкіри, якщо зачепить родимку. Це не відповідає дійсності, хоча існують нюанси.

Родимки – це доброякісні утворення на шкірі, що представляють собою скупчення меланіну. А меланоми – злоякісні пухлини, що розвиваються з пігментних клітин, які продукують меланін. Якщо порізати або сколупнути меланому, можна прискорити розвиток ракової пухлини.

Здорові родимки після пошкодження досить швидко гояться, але якщо вас турбує зміна форми, розміру або кольору родимки, а також свербіж і кровотеча на місці травми, зверніться до лікаря, який визначить, чи є утворення на шкірі безпечним.

Що буде, якщо наступити на голку

Кажуть, що якщо наступити на голку, вона може дійти до серця по кровоносних судинах. Це нонсенс. Голка зроблена з твердого металу, а її товщина перевищує діаметр судин, розташованих на ступнях людини. Довгий і прямий предмет не може обійти всі перешкоди і досягти серця, оскільки кровоносні судини дуже звивисті.

Таким чином, якщо ви наступили на голку, вона просто застрягне в нозі, і, можливо, видаляти її доведеться хірургові. Єдина серйозна небезпека – брудні голки, які можуть переносити інфекції або навіть викликати правець.

 

Що буде, якщо з’їсти 3 ложки солі

Ще один жахливий міф: якщо з’їсти 3 ложки солі – людина помре. Так, медицині дійсно відома умовно-смертельна доза солі, але вона становить 250 гр. Максимальний обсяг столової ложки солі – 35 г, тобто в 3 ложках буде міститися не більше 105 гр. Як бачите, до критичної точки ще досить далеко.

Але користі поїдання солі вам також не принесе. 3 ложки солі викликають у людини сильну спрагу. Вона вип’є велику кількість води, що затримається в організмі і стане причиною сильних набряків по всьому тілу. До того ж, надлишок солі викликає підвищення артеріального тиску.

Поспішаємо заспокоїти особливо вразливих читачів: більшість людей відчує сильну нудоту вже після 1 ложки харчової солі, бо «передозування» отримати не так вже й просто.

Що буде, якщо піднести до ока порохотяг

Як не дивно, це питання дійсно хвилює дуже багатьох. І хоча у світовій лікарській практиці навряд чи знайдеться з десяток подібних випадків, відповідь дати не складно.

Якщо включити порохотяг на повну потужність, і піднести шланг впритул до ока, це викличе пошкодження кровоносних судин. Око близько місяця буде червоним, навколо утворюється великий синець і набряк. Якщо негайно не припинити вплив низького тиску на настільки ніжний орган, розтягнення очного яблука може призвести до відшарування сітківки, розриву склоподібного тіла і сліпоти.

Натхнення: www.likar.info

 
comments powered by HyperComments