Главная / Здоров'я / Що буде, якщо проковтнути жуйку

Що буде, якщо проковтнути жуйку

Досі впадаєте в паніку, коли жувальна гумка випадково вислизає з рота в горло? Не варто! Дитячий забобон, що проковтнута жуйка знаходиться у шлунку 7 років, не має нічого спільного з реальністю.

Наш організм здатний розщеплювати деякі складові жуйки — підсолоджувачі і підсилювачі смаку. «Решта відправляється далі по травному тракту», говорить Геррі Муллін, професор медицини при госпіталі Джонса Хопкінса. Не піддається переварюванню тільки тягуча база жувальної гумки — так само як шкірки і насіння фруктів.

Ось тільки не уявляйте, що жуйка приклеїться до внутрішнього покриття стінок шлунка або кишечнику, як до підошви кросівок або тротуару. Жувальній гумці, дійсно, буде потрібно трохи більше часу, ніж звичайній їжі, щоб пройти весь шлях травного тракту, але, так чи інакше, організм її виведе, каже Муллін, а гастроентеролог Ненсі Макгріл з Університету Дьюка додає, що за всю свою практику жодного разу не зустрічала жувальну гумку, яка застрягла всередині своїх пацієнтів.

Коли ж варто переживати за проковтнуту жуйку? Якщо ви страждаєте хворобою Крона або дівертікулітом, що викликає звуження кишечника, оскільки гумка може закупорити і без того вузьку ділянку. В поодиноких випадках це призводить до спазмів, запорів та інших порушень роботи кишечника.

А здоровій людині домогтися появи проблем можна лише проковтуванням дуже великої кількості жувальної гумки. Тому переживати з приводу зрідка проковтнутої жуйки, на думку експертів, не варто.

Більше того, всупереч негативним забобонам, жувальна гумка, якщо використовувати її за призначенням, може бути навіть корисна для вашого здоров’я: вона активує слинні залози, що допомагає нейтралізувати шлункові кислоти і вберегти вас від печії.

До того ж, дослідження показують, що жування гумки покращує концентрацію уваги, а 10 хвилин цього заняття в день допомагає видалити із зубів близько 100 млн бактерій, що рівноцінно чищення зубів зубною ниткою. Головне, переконатися, що у ваша жуйка без цукру!

Натхнення: zdorovie.com

 

 
comments powered by HyperComments