Главная / Здоров'я / Що робить із жінками «чоловічий» спорт? Силові навантаження та жіноче здоров’я

Що робить із жінками «чоловічий» спорт? Силові навантаження та жіноче здоров’я

 
 

Силові навантаження є невід’ємною частиною вправ, які допомагають «зліпити» красиве струнке тіло. Але багато дівчат і жінки побоюються, що підйом тягарів перетворить їх в чоловікоподібних «качків». Давайте розбиратися, який вплив на жіночий організм роблять силові вправи.

09-03-16-foto-600x399-1

Такі різні силові навантаження

Силовими навантаженнями називають вправи з додатковим обтяженням. Вони сприяють нарощуванню м’язів, зміцнення м’язової сили і спалюванню жиру.

Як відомо, силові вправи діляться на два види: вправи з власною вагою і вправи з вільною вагою. Прикладами силових навантажень першого виду є віджимання від підлоги, віджимання на брусах, підтягування на перекладині, присідання. До другого виду силових вправ належать вправи з гантелями, штангами, гирями.

В цілому, вплив на жіночий організм силових навантажень такий ж, як і на чоловічий. Вони допомагають зміцнити серцевий м’яз, тренувати і підтримувати тонус м’язів, прискорити обмін речовин, сприяють зміцненню кісток, розвитку витривалості та спритності.

Вплив силових навантажень на кісткову тканину

З віком щільність кісткової тканини знижується. Для жінок це особливо серйозна проблема. Гормони у жіночому організмі працюють таким чином, що вікове зниження рівня естрогену сприяє розвитку остеопорозу. Кістки швидко втрачають міцність, і значно підвищується ризик переломів навіть при невеликому фізичному впливі.

Силові вправи для жінок є ефективним засобом для зміцнення кісток. Кістки, як і м’язи, зміцнюються за допомогою вправ з обтяженнями. Жінкам не обов’язково піднімати штанги і гантелі. Присідання, віджимання, випади доступні в будь-якому віці.

Силові вправи для жінок і нарощування м’язів

При виконанні силових навантажень відбувається нарощування м’язів – збільшення м’язової маси. Побоюєтеся, що після таких вправ ваші м’язи зростуть до чоловічих обсягів, і ви станете схожою на «качка»? Ці побоювання безпідставні. Силові навантаження не мають такого впливу на жіночий організм.

За ріст м’язів відповідає чоловічий гормон тестостерон. Цього гормону в жіночому організмі утримується в невеликій кількості, порівняно з чоловіками. Тому силові вправи для жінок не перетворять вас в «качка». Якщо тільки ви не будете приймати спеціальні хімічні препарати.

Разом з тим, силові навантаження дійсно трохи підвищують рівень гормону тестостерону в жіночому організмі.

Струнке тіло і профілактика хвороб

Результатом виконання силових вправ для жінок стає струнке тіло, міцні м’язи і кістки. Але на цьому перевага таких навантажень для жіночого здоров’я не обмежується.

До інших вигод силового тренінгу відносяться:

  • Прискорення метаболізму
  • Поліпшення постави
  • Зниження ризику розвитку діабету 2 типу
  • Зміцнення серцево-судинної системи
  • Зниження рівня стресу

Таким чином, результат вправ для зміцнення м’язів жінки – і струнке підтягнуте тіло, профілактика старіння і різних захворювань.

Коли силові вправи для жінок можуть нашкодити

Обмежувати себе у силових навантаженнях необхідно жінок з остеохондрозом, захворюваннями щитовидної залози. Виконання силових навантажень протипоказано жінкам з аритмією та іншими захворюваннями серця, при бронхіальній астмі.

Не можна виконувати вправи з обтяженням під час менструації і вагітності.

Не забувайте, що надмірні силові навантаження можуть погіршити дітородну функцію жінки.

Натхнення: www.likar.info

 
comments powered by HyperComments