Главная / Земля / Що видає загадкові звуки в глибині нашої планети

Що видає загадкові звуки в глибині нашої планети

Вже багато десятиліть вчені задаються питанням про те, чому з глибин нашої планети лунає дивний гул навіть тоді, коли ніякої сейсмічної активності не спостерігається. Тепер у дослідників з’явився шанс розкрити цю таємницю.

Навіть у той час, коли нашу планету не стрясають землетруси, вона все ще видає тихий гул. Про це вченим було відомо протягом багатьох десятиліть, проте точну причину назвати ніхто не міг. Сейсмічні станції вимірювали це явище на поверхні планети, але не могли зробити те ж саме в глибинах океану — занадто багато фонових шумів. Тепер у команди європейських вчених з’явилася можливість провести всі необхідні вимірювання за допомогою спеціальних океанічних сейсмометрів.

Проект з вимірювання шуму почався з 57 сейсмометрів, які моніторили сейсмічну активність на площі в 4 мільйони квадратних кілометрів в Індійському океані з кінця 2012 року по кінець 2013 року. Дослідники розробили спосіб аналізу даних, який усував побічні шуми (які виникають, наприклад, під час припливів і відливів) і дозволяв отримати досить чіткий звук. Результати своєї роботи команда опублікувала в Geophysical Research Letters.

Підземний гул — це результат коливань, які відбуваються з частотою від 2,9 до 4,5 МГц раз на кілька хвилин. National Geographic повідомляє, що досі є сумніви в тому, чи відбувається це через течію океанічних хвиль або через атмосферні явища. Однак саме по собі вивчення загадкового гула дуже важливе для науки: поєднуючи дані наземних і морських сейсмометрів, вчені можуть з більшою точністю передбачати землетруси в тому чи іншому районі. Крім того, ці звукові коливання можуть бути використані і для вивчення підземної частини Землі там, де у дослідників немає можливості проникнути в товщу земної кори.

 
comments powered by HyperComments