Главная / Земля / Штучний інтелект спрогнозує епідемії захворювань

Штучний інтелект спрогнозує епідемії захворювань

 
 

Команда вчених з Інституту екосистемних досліджень на чолі з Барбарою Хан (Barbara Han) розробила комп’ютерну модель, що володіє елементами штучного інтелекту. За словами авторів дослідження, дана розробка призначена для прогнозування епідемій захворювань, причому саме тих, які передаються від тварин до людини.

94deb3ec005fae207259e89f72f06e9d

Штучний інтелект, на думку експертів, здатний скласти максимально точний прогноз майбутніх пандемій на основі даних про зміни в популяціях шкідливих гризунів. У появі таких страшних епідемій, як спалахи хвороби Лайма або лихоманки Ебола, винні, зокрема, ці всюдисущі тварини переносять на своїй шерсті небезпечних комах і мікроорганізмів-збудників.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299

Як розповідається в статті, опублікованій в журналі PNAS, нова комп’ютерна модель, що володіє системою машинного навчання, здатна з точністю до 90% визначити, які види гризунів, які є переносниками патогенів, небезпечних для людини.

При створенні своєї розробки Хан і її колеги склали базу даних про 217 види гризунів, які є науково підтвердженими переносниками захворювань, небезпечних для людини. Потім вчені створили модель для аналізу різних рис, притаманних тваринам (таких як ареал або репродуктивна поведінка), які могли б вказати на те, що той чи інший вид може бути носієм патогенів.

Різні спроби встановити точний взаємозв’язок між способом життя або зовнішнім виглядом тварини з його
потенційною здатністю переносити захворювання призвели до створення моделі, прогнозуючої спалахи епідемій з майже 90%-вою точністю.

Читайте також: 

На даний момент програма ідентифікувала 150 видів гризунів, які, на її думку, є потенційними носіями хвороботворних бактерій і вірусів. Правда, вчені ще не довели їх провину. Згідно з результатами аналізів,

проведених новою комп’ютерною моделлю, найбільші концентрації гризунів-розповсюджувачів захворювань спостерігаються в Центральній Азії і на Середньому Заході США.

Щоб виявити 150 потенційно небезпечних видів учені проаналізували за допомогою своєї нової моделі 2277 видів гризунів. Серед можливих переносників захворювань виявилися деякі полівки, білки і навіть морські свинки. Подробиці експерименту вчені виклали в прес-релізі.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments