Главная / Людина / Швейцарія – найкраща країна для життя літніх людей (рейтинг країн)

Швейцарія – найкраща країна для життя літніх людей (рейтинг країн)

 
 

Швейцарія є найкращим місцем у світі для життя літніх людей, повідомляють британські вчені з Університету Саутгемптона. За ними йдуть Норвегія і Швеція.

f559bcd0744b70e5de40b9591916227a

Глобальний індекс AgeWatch дозволив оцінити соціальний і економічний добробут населення похилого віку в 96 країнах по всьому світу. Зокрема, було вивчено 91% населення світу у віці 60 років і старше. Індекс AgeWatch вимірює життя літніх людей в чотирьох ключових областях:

  • дохід
  • здоров’я
  • освіта та зайнятість
  • сприятливе середовище.

Згідно з отриманими даними, цей індекс очолює Швейцарія (1 місце) поряд з Норвегією (2 місце), Швецією (3 місце), Німеччиною (4 місце) і Канадою (5 місце).

Країни, що інвестують в покращення життя літніх людей, знаходяться на вершині рейтингу, наголошують фахівці. Вони проводять політику, яка забезпечує літніх людей гідною соціальною пенсією, універсальною охороною здоров’я і сприятливим фізичним і соціальним середовищем. Всі регіони світу, представлені на нижній планці рейтингу, показують, що поліпшення в життя літніх людей потрібні в країнах по всьому світу.

Африканські країни складають половину країн з низьким рейтингом життя літніх людей і поганими показниками охорони здоров’я. Греція (79 місце), Венесуела (76 місце) і Туреччина (75 місце) перебувають у такому ж становищі, Україна займає 73 сходинку. Наші сусіди, поляки, на 32 місці, Білорусь і Росія розділили 64 та 65 місця відповідно.

Глобальний індекс AgeWatch також показує, що різниця в очікуваній тривалості життя між країнами у верхній і нижній частині Індексу розширилася з 5,7 років у 1990 році до 7,3 років в 2012 році, і люди в Японії мають найвищу тривалість життя.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments