Главная / Людина / Сини підвищують ризик серцево-судинних захворювань у матерів

Сини підвищують ризик серцево-судинних захворювань у матерів

 
 

 

Італійські дослідники з Університету Туріна з’ясували, що сини можуть не тільки доставляти багато клопоту і переживань, але і підвищувати ризик серцево-судинних захворювань у матерів, пише Meddaily.

04-05-15-foto-600x453-1

У дослідженні взяли участь понад 100 тис. жінок, за якими вчені спостерігали протягом восьми років. Виявилося, що якщо жінка працює і в неї є син, то вона автоматично потрапляє в групу підвищеного ризику серцевих недуг і смертельних серцевих нападів.

Вчені поки не можуть зрозуміти, з чим пов’язаний такий ризик. Можливо, сини з не бажанням беруть на себе домашні справи. Це призводить до додаткового навантаження на жінку. Отже, в дослідженні більшість жінок працювало, а у 60% був мінімум одна дитина. Робота, як окремий фактор, не несла ризиків для серцево-судинної системи. Ризик зростав тільки при наявності синів.

Читайте також: 

Працююча мати, яка має мінімум двох хлопчиків, більш ніж в 2 рази частіше зустрічалася з хворобами серця, ніж бездітні жінки. А от наявність дочок ніяк не позначалося на статистиці.

Експерти вважають, що дочки здатні надати більшу підтримку матерям і рідше змушують хвилюватися. Не виключено, що проблема сягає корінням у період вагітності (більш великі в порівнянні з дівчатками хлопчики, можливо, створюють зайве навантаження на жіноче серце).

Натхнення: medicinform.net

 
comments powered by HyperComments