Главная / Здоров'я / Сивина: 7 популярних міфів і фактів

Сивина: 7 популярних міфів і фактів

Коли справа стосується сивини, міфи сплітаються з фактами в один заплутаний клубок. Нью-йоркський дерматолог Ховард Собел поспішає його розплутати і пояснити, де закінчуються наукові факти і починається необґрунтована фантастика.

1. Якщо у вас з’явилася пара сивих волосинок, на підході копиця сивого волосся.

Міф. Ця заява поширюється далеко не на всіх, вважає доктор Собел. До 30 років у багатьох з’являються сірі волосинки. І хоча у деяких з кожним роком додається все більше сивого волосся, інші можуть так і залишитися на цій «початковій стадії» на роки, а то й десятиліття.

2. Вирвеш один сивий волос, на його місці виросте два таких же сивих.

Міф. «Вищипування сивого волосся не призводить до збільшення їх числа. Але на місці видаленого сивого волосся виросте такий же сивий», говорить доктор Собел. І все ж, не поспішайте цього робити: не варто виривати сиве волосся, оскільки так можна пошкодити волосяний фолікул, і тоді з нього вже нічого не виросте — ні сивий, ні нормальний волос.

3. Вік, в якому посивіла ваша мама — приблизний вік початку вашого посивіння.

Факт. «Спадковість багато в чому визначає, коли у нас з’являється сивина», говорить Собел. Але навіть генетика не працює «як годинник» навколишнє середовище також відіграє значну роль в тому, як скоро (або не скоро) ви зіткнетеся з сивим волоссям.

4. Куріння і сонце наближають сивину.

Факт. «Ультрафіолет і хімікати від куріння можуть нашкодити вашому волоссю і викликати виснаження меланоцитів — пигментны клітин, які визначають колір волосся», пояснює доктор Собел. Це ще один привід відмовитися від куріння і не забувати про захист від шкідливих сонячних променів.

5. Від сильного стресу можна посивіти.

Частково факт. «Кількість меланоцитів, що забарвлюють волосся в наш натуральний колір, з віком виснажується, а стрес прискорює посивіння у тих, хто схильний до нього», говорить доктор Собел. Коли ви відчуваєте надлишок емоцій, переходьте на уповільнене черевне дихання, що допоможе знизити рівень гормонів стресу.

6. Постійне фарбування волосся прискорює посивіння.

Міф. Це повна неправда, оскільки фарбування волосся не має ніякого відношення до появи сивини. Однак здоров’я волосся може істотно похитнути від надлишкових експериментів з фарбою, тому не забувайте про щотижневі поживні маски для волосся та інших корисних звичок дбайливого догляду за вашими волоссям.

7. Якщо сивина з’явилася у вас в молодості, значить, ви будете старіти швидше, ніж ваші ровесники.

Міф. Якщо ви один з багатьох, хто помічає перші сиві волосинки ще до 30 років, не переживайте, заспокоює доктор Собел, це ніяк не пов’язано з передчасним старінням — швидше з вашої спадковістю. Тому переживати не варто (не забувайте про шкідливість стресу для волосся).

Підсумок: Якщо генетика і зовнішні фактори ще грають роль у швидкості і терміни посивіння, то інші народні прикмети на цей рахунок практично позбавлені підстав.

Натхнення: zdorovie.com

 

 
comments powered by HyperComments