Главная / Відео / Скеля в Китаї кожні 30 років відкладає кам’яні яйця (відео)

Скеля в Китаї кожні 30 років відкладає кам’яні яйця (відео)

Невелика скеля в Китаї, яка кожні 30 років містичним чином «відкладає» яйцевидні камені, довгий час залишала вчених збитих з пантелику — до тепер. Жителі одного зі сіл в провінції Гуйчжоу на південному заході Китаю з подивом спостерігають, як ці ідеально гладкі яйця поступово виростають на скелі і, врешті-решт, падають на землю.


Але зараз геологи, схоже, розгадали таємницю Чан Д Я, що означає «яйценосна скеля». Вони виявили, що хоча скеля утворилася 500 мільйонів років тому в кембрійський період, значна її частина складається з вапняних порід. На їхню думку, саме різниця у часі, яка потрібна для руйнування кожного типу породи, призводить до появи «кам’яних яєць».

Але ця гіпотеза все ще не пояснює, яким чином з’являються саме округлі камені або як в геологічній галузі віком 500 мільйонів років з’явилося вапняне гірське породоутворення. При цьому розміри самої скелі складають всього 20 метрів в довжину і 6 метрів у висоту.

Багато жителів довколишнього села беруть яйцевидні камені додому, вважаючи, що вони приносять удачу. Вважається, що саме тому збереглося лише 70 таких утворень — інші були загублені або вкрадені.

 
comments powered by HyperComments