Главная / Здоров'я / Скільки кальцію потрібно жінці?

Скільки кальцію потрібно жінці?

Останнім часом існує так багато суперечливих досліджень про норми добової дози кальцію. Мабуть, це питання потребує більш поглиблених спостережень з боку вчених. Чи знаєте ви, що у зв’язку з останніми рекомендаціями охорони здоров’я, люди відчувають полегшення від новини, що вказує на можливість зниження споживання кальцію? Але про все по порядку.

Біологічно активні добавки або продукти?

З яких джерел особисто ви віддаєте перевагу отримувати кальцій? З вітамінів, що продаються в аптеці, або з кисломолочних продуктів? Якщо ви не прихильник біологічно активних добавок, то вам, мабуть, цікаво буде дізнатися про те, що високий рівень кальцію в організмі може привести до ризику утворення каменів у нирках. Про це стверджують останні дослідження американських медиків. Фахівці стверджують також про те, що зберегти жіноче здоров’я, міцні кістки, зуби і волосся допоможе дієта, збагачена продуктами, що містять кальцій. Іншими словами, на утворення каменів у нирках впливають тільки хімічні добавки, але ніяк не їжа.

Ризик виникнення серцевого нападу

Також страхітливими виглядають результати дослідження, що охопило більше однієї тисячі жінок в постменопаузі. За даними медиків, жінки, які брали понад 1000 мг кальцію в день, багаторазово збільшували ризик виникнення серцевого нападу.

Як краще засвоюється кальцій?

Далеко не всім відомо, що наш організм неправильно використовує кальцій. Саме тому більша частина речовини просто «змушена» відкладатися в нирках. Вся справа в тому, що для ефективного засвоєння кальцію необхідний супутній компонент – вітамін D. Маючи звичний раціон, жодна людина не в змозі заповнити добову норму цього корисного вітаміну. Тоді вихід один – перебувати як можна частіше на сонці.

Читайте також: 

Рекомендації медиків

Вихід тільки один: людині необхідно запасатися корисним вітаміном протягом літнього періоду одразу на весь рік. Фахівці рекомендують піддавати шкіру дії ультрафіолетових променів в сонячні дні щоденно протягом 20 хвилин. Обмовимося відразу, що під час профілактичних сонячних ванн на шкіру не рекомендується наносити захисні фільтри. Однак, виходячи з останніх рекомендацій щоденного дозування кальцію, у зв’язку з тим, що кількість споживання речовини дозволено знизити вдвічі, то і процедуру перебування на сонці можна скоротити. Також фахівці попереджають, що перетворення ультрафіолетових променів вітамін D має тенденцію знижуватись з віком.

Альтернативні рекомендації

Саме тому останні дослідження медиків Гарвардського університету бачаться порятунком у ситуації, що склалася. Тепер добова доза прийому кальцію помітно знижена і становить від 500 до 700 мг на день, що повністю забезпечує підтримання здоров’я кісток. Нагадаємо, що попередні нормативи коливалися в межах 1000 – 1200 мг на добу. Фахівці стверджують, що, принаймні, половину кальцію з необхідної норми жінки повинні отримувати з продуктів, а решту з біологічно активних добавок.

Розвінчані колишні міфи

Попередні рекомендації, що містять підвищені нормативи споживання кальцію і вітаміну D, так і не змогли науково підтвердити свою спроможність. І якщо раніше нам твердили про те, що доза, що дорівнює 1200 мг кальцію в день здатна запобігти ризику переломів, то тепер ця теорія повністю спростована.

Натхнення: fb.ru

 
comments powered by HyperComments