Главная / Земля / Слимаки здатні вбивати птахів

Слимаки здатні вбивати птахів

Біологи з Вроцлавського університету в Польщі з’ясували, що слимаки здатні вбивати птахів, які гніздяться на землі. Стаття, що описує відкриття вчених, опублікована в Journal of Avian Biology.

e6e462f7f1846bb423295fba8be7dbe7
Дослідники виявили слизняка роду Arion в гнізді славок, у якому перебували тільки що вилупленні пташенята. На наступний день останні виявилися мертвими.

Зоологи вважають, що молюски здатні знаходити пташенят по запаху. Слимаки вбивають їх за допомогою радули — язику, покритого хітиновими зубами. Визначити, що птахи загинули через равликів, можна за характерними ранами на тілі, отворах в дзьобах і м’язах або відсутності очей.

Повідомлення про таку хижацьку поведінку черевоногих молюсків з’являлися і раніше. Слимаки нападали на гнізда славок, очеретянок і вівчариків. Деякі дослідники зустрічали розорені гнізда, забруднені слизом. Проте для багатьох зоологів знахідка польських вчених виявилася несподіванкою.

Слимаки харчуються гнилими рослинами, тушами загиблих тварин, відходами життєдіяльності, а також дрібними тваринами.

Вважається, що вбивцями птахів можуть бути три великих види черевоногих молюсків: червоний придорожній слизень (Arion Rufus), лісовий слизень (Arion ater) та іспанські слимаки (Arion vulgaris). Останні поширилися по Європі в результаті діяльності людини і загрожують рослинам і сільськогосподарським культурам. Масова інвазія слимаків, вважають вчені, може також вплинути на чисельність популяцій птахів.

 
comments powered by HyperComments