Главная / Ґаджети / Смартфони руйнують мозок підлітків

Смартфони руйнують мозок підлітків

Фахівці з Південної Кореї задалися метою вивчити вплив смартфонів на головний мозок дітей і підлітків. В результаті дослідження було встановлено, що ґаджети негативно діють на стан мозку, руйнуючи баланс хімічних речовин.

Як повідомляється, медики вивчили мозок підлітків за допомогою магнітно-резонансної спектроскопії. У дослідженні брали участь 19 осіб — діти обох статей. Їх середній вік був 15,5 року. Випробовувані відчували залежність від телефону і (або) інтернету. 12 осіб протягом дев’яти тижнів ходили на когнітивно-поведінкову психотерапію. Лікарі виявили, що у залежних підлітків виявилися підвищені рівні депресії, тривожності, крім того вони страждали безсонням.

До і після когнітивно-поведінкової психотерапії була проведена магнітно-резонансна спектроскопія. Крім того, даний метод застосували для дослідження мозку контрольної групи. Зокрема, вчені оцінювали співвідношення рівнів гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) і глутаміну (Glx) — ГАМК — гальмівний нейромедіатор, а Glx — збудливий. Виявилося, що у добровольців з залежністю від смартфона та інтернету психотерапії в передній частині кори мозку було набагато більше ГАМК, ніж до Glx. Вчені вважають, що підвищення рівня ГАМК може призвести до таких негативних наслідків, як сонливість і тривога.

Раніше вчені довели, що відключення телефонних повідомлень навіть на один день благотворно впливає на психіку людини.

 
comments powered by HyperComments