Главная / Земля / Сонячна енергетика піднімає врожайність на 60 відсотків

Сонячна енергетика піднімає врожайність на 60 відсотків

Сонячна енергія дуже приваблива як поновлюване джерело електроенергії як для державних організацій, так і для бізнесу. Цьому сприяло значне здешевлення фотоелектричних елементів. Але сільське господарство залежало від енергії сонця задовго до того, як ми почали отримувати «сонячну» електрику.

Завдяки дослідницькому проекту «Агрофотоелектрик — ефективне використання земельного ресурсу» (APV-RESOLA), який реалізує Фраунгоферовський інститут сонячної енергетики на фермі Деметер в Німеччині, була показана можливість об’єднати рослинництва і генерації енергії в один комплекс. Чудово, що при цьому ефективність використання землі зростає на 60 відсотків.

Близько 40 відсотків енергії, виробленої APV-RESOLA, витрачалося на прямі потреби ферми, а також на зарядку транспорту з електроприводом. При цьому 720 двосторонніх сонячних модулів забезпечували рослинам нормальну кількість сонячного світла.

«Перший рік роботи проекту був повністю успішним: система агрофотоелектрик довела свою практичність, а її вартість аналогічна вартості невеликих сонячних панелей, розміщених на дахах. Урожай досить високий і може бути реалізований на ринку з прибутком», повідомив у прес-релізі керівник проекту Стефан Шінделе.

Хоча фотоелектричні системи можна встановлювати й на приватних будинках, в основному отримана від сонця енергія надходить із сонячних електростанцій. Зазвичай ці енергетичні комплекси включають безліч панелей і займають значні земельні ділянки. У таких країнах, як Німеччина, де площа сільськогосподарських угідь вельми обмежена, будівництво сонячних ферм при збереженні площ під сільгоспкультури видається непростим завданням. До 2022 року Німеччина планує закрити всі атомні електростанції, що робить ще більш нагальною потребу в джерелах альтернативної відновлюваної енергії.

Проект APV-RESOLA є робочою моделлю, яку можна відтворити в інших місцевостях. У проекті використані фотоелектричні масиви загальною потужністю 194 кіловата, що достатньо для забезпечення 62 домогосподарств з чотирьох осіб. Лише за перші 12 місяців APV-RESOLA виробила 1266 кіловат-годин на кожний встановлений кіловат генерації, що на третину більше середніх по країні 950 Квтг/КВт.

Наступним кроком буде підготовка APV-RESOLA до комерційного використання. «Щоб упевнитися в правильності концепції перед виходом на ринок, нам треба порівняти потенційні техніко-економічні програми агрофотоелектрики, показати можливість використання комплексу в інших регіонах і побудувати комплекси більшого розміру», пояснює Шінделе.

 
comments powered by HyperComments