Главная / Здоров'я / Сосни містять в собі ліки проти агресивної меланоми

Сосни містять в собі ліки проти агресивної меланоми

Існує три типи раку шкіри: базально-клітинний, плоскоклітинний рак і меланома. Меланома — особливо агресивний рак шкіри, який важко піддається лікуванню. Мутації в ДНК дозволяють клітині меланоми швидко розмножуватися і вимикати механізм саморуйнування.

sosna_400

Так як ракові клітини відтворюються настільки швидко, їм потрібно більше ресурсів, ніж здоровим клітинам. І тут вступає в гру холестерин. Він важливий для роботи клітин меланоми і в інших типах раку. На ринку існують ліки, які позбавляють рак холестеринового підживлення. Але, як виявилося, аналогічними властивостями володіє і ліламін.

Читайте також: Рак — стародавнє прокляття людства

Це антимікробне з’єднання з сосни. Ліламін унікальний з тієї причини, що він блокує відразу три шляхи перенесення холестерину. Правда, є одне «але»: ліламін занадто сильний, і він може бути токсичний для здорових клітин. Тому необхідно придумати метод доставки ліламіна прямо до пухлини в обхід здорових клітин. Це можуть бути наночастинки, що прив’яжуться тільки до раковим клітинам. Фармацевтична компанія Melanovus Oncology збирається продовжити дослідження і випробування ліламіна. За прогнозами, пройде 3-5 років перед тим, як вчені перейдуть до випробувань на людях.

 
comments powered by HyperComments