Главная / Людина / Спільний прийом їжі зміцнює довіру

Спільний прийом їжі зміцнює довіру

Спільний прийом їжі зміцнює довіруДля успішного здійснення ділової угоди, любовного побачення, дружньої зустрічі, знайомства люди нерідко вибирають кафе чи ресторани. І, як показує спільне дослідження вчених з Лейденського і Вестфальського університетів (Німеччина), роблять правильно, оскільки спільний прийом їжі зміцнює довірливі відносини між людьми. Правда, головне тут — не помилитися з меню. Експеримент показав, що довіра людей один до одного збільшується після прийому їжі, що містить амінокислоту триптофан.

Німецькі вчені були першими, хто досліджував те, як триптофан стимулює вироблення серотоніну і робить позитивний вплив на взаємну довіру. А те, що серотонін відіграє важливу роль у взаємній співпраці, вченим відомо вже давно.

Щоб визначити ефект триптофану, дослідники дали одній групі піддослідних апельсиновий сік з додаванням триптофану, в той час як друга група отримувала плацебо. Потім випробувані грали в гру, де учасники для успішного виконання завдання, повинні довіряти один одному (подібна гра часто використовується для вимірювання ступеня довіри один одному).

Учасникам експерименту видали по 5 євро і запропонували самим вирішити, скільки з цих грошей вони готові дати іншій людині. При цьому випробовувані могли отримати додаткові гроші, але тільки якщо інша людина дасть йому достатньо грошей замість відданих. Передача грошей один одному в цьому випадку служила мірилом міжособистісної довіри.

І як виявилося, учасники експерименту, які споживали до цього їжу з триптофаном, давали значно більше грошей, у порівнянні з тими, хто отримував плацебо. За словами вчених, їх експеримент ще раз підтверджує, що ми це те, що ми їмо. Їжа впливає не тільки на стан фізичного здоров’я, а й керує емоційною сферою нашого життя. Їжа виступає в ролі когнітивного підсилювача, який моделює те, як ми бачимо світ і які рішення приймаємо. Зокрема, споживання триптофану посилює міжособистісну довіру, і робить це легко і ефективно. Так що, в наступний раз не забудьте запросити ділового партнера в ресторан і подбайте про правильне меню, якщо хочете укласти угоду.

Натхнення: rnd.cnews.ru

 

 
comments powered by HyperComments