Главная / Земля / США чекає Великий потоп

США чекає Великий потоп

Протягом найближчого століття група островів в Чесапікській затоці в США може зануритися під воду в результаті глобального потепління. А місцевим жителям, можливо, доведеться покинути свої будинки вже через 25 років.

15-12-15-foto-600x399-1

 

За словами морського біолога Девіда Шульте, вивчення карт та аерофотозйомок місцевості свідчить про те, що Танжерські острови — так їх назвали колоністи — з 1850 року втратили дві третини суші. Затоплення островів відбудеться в тому випадку, якщо рівень моря продовжить підвищуватися такими ж темпами, як протягом останніх 30 років.

Відзначимо, що в даний час жилим залишається тільки один з островів. Згідно з переписом населення від 2013 року, кількість його жителів становило 727 осіб.

Екологи відзначають, що Танжерські острова відіграють важливу роль в екосистемі Чесапікської затоки, захищаючи берегову лінію материка. Крім того, вони є місцем проживання птахів.

Інженери армії США розробили план, який може продовжити життя поселення на одному з островів. Вартість проекту оцінюється в 20-30 мільйонів доларів.

 
comments powered by HyperComments