Главная / Всесвіт / Стародавні бактерії могли з’явитися після вибуху наднової більше 100 млн років тому

Стародавні бактерії могли з’явитися після вибуху наднової більше 100 млн років тому

 
 

Стародавні бактерії могли з’явитися після вибуху наднової більше ста мільйонів років тому. Про це повідомили вчені з Технічного університету Мюнхена.

За словами фахівців, під час вибуху наднової бактерії, які звільняються з її ядра, можуть розноситися на мільярди світлових років по всій галактиці. Так, у ході досліджень вдалося визначити, що частина мікроорганізмів, що збереглася на Землі, могла з’явитися саме під час цього космічного процесу.

Вчені відзначають, що розмір наднової, вибух якої привів до поширення бактерій, повинен був перевищувати Сонце не менш ніж у десять разів. Серед відкладів, які рознеслися по Чумацькому шляху, були й атоми заліза. Про це свідчить той факт, що дана речовина має період напіврозпаду в 2,6 мільйона років, завдяки чому збереглася і донині.

Деякі бактерії можуть під час свого руху по космічному простору змінювати магнітні властивості і створювати цілі поля. В результаті можуть утворюватися туманності, які можна помітити в будь-якій системі за допомогою телескопа. Також при вибуху з ядра наднової виділяються клітинні розпади і нанокристали, що розчиняються з часом.

 
comments powered by HyperComments