Главная / Технології / Стільникові дані допоможуть електрифікувати Сенегал

Стільникові дані допоможуть електрифікувати Сенегал

 
 

Чоловік і жінка в рисовому поліU. S. Agency for International Development / Flickr

Міжнародна група дослідників запропонувала використовувати дані з стільникових вишок при проектуванні системи електропостачання Сенегалу. Стаття доступна на сайті arXiv.org.

В Сенегалі рівень електрифікації сільської місцевості нижче 30 відсотків, майже половина населення цих областей не має доступу до електрики. При цьому стільникові мережі покривають 95 відсотків площі країни, що дозволяє використовувати анонімні дані про активність абонентів мережі для оцінки реальної чисельності населення регіонів.

Вчені з Манчестерського університету, інституту Санта-Фе і Університету Дакару аналізували дані, отримані з 1666 стільникових вишок в країні за два тижні. Враховувалися не тільки дані про здійснені дзвінки і відправлених повідомленнях, але і наявність фізичного підключення стільникових вишок до енергомережі – чере низький рівень електрифікації країни багато вишок працюють від дизельних генераторів.

За результатами дослідження автори побудували карту оптимального розвитку системи електропостачання в країні. Дослідники вважають, що на сьогоднішній день це найбільш точний метод визначення потреби регіону в електроенергії.

 Використання даних про абонентську активність в стільникових мережах допомагає дослідникам у різних сферах: при проектуванні транспортних мереж, моделюванні поширення захворювань і навіть для запобігання масових заворушень.

 
comments powered by HyperComments