Главная / Різні цікавинки / Стіни в коридорі: чим зробити?

Стіни в коридорі: чим зробити?

Перше враження від ремонту в квартирі робить коридор або передпокій. Те, що ви побачите відразу, вплине на загальне сприйняття. Так що обробка стін в коридорі має далеко не останнє значення. Способів існує безліч. Ми розглянемо основні способи обробки коридорних стін і матеріали, необхідні для цього.

22-01-15-foto-600x375-1

Чорнова обробка

Гіпсокартон
Дуже зручний вид вирівнювання поверхонь. При роботі з гіпсокартоном залишається дуже мало сміття. Монтаж гіпсокартонних листів забирає мінімум часу і сил. Залежно від чистової обробки і ступеня вологості повітря в коридорі можна використовувати як стіновий, так і вологостійкий гіпсокартон.

Стіна, вирівняна гіпсокартоном, підходить практично для всіх видів чистової обробки. Основний недолік гіпсокартону полягає в тому, що для нього необхідно монтувати каркас, який забирає вільне місце в приміщенні.

Ротбанд
Оздоблення стін Ротбанд відноситься до попередньої, чорнової обробки приміщення. Штукатурка Ротбанд дозволяє відмінно вирівняти поверхню для наклеювання шпалер. При правильній штукатурці цим матеріалом поверхня не потребує затирки і готова для фарбування без попередньої обробки (за винятком шару грунтовки).

Така штукатурка зручна тим, що вона швидко сохне. Але з нею потрібно швидко працювати. Приготований заміс необхідно виробляти протягом 20 хвилин.

Цементна штукатурка
Найпоширеніший вид чорнової обробки приміщень — це цементно-пісочна штукатурка. Спосіб старий і перевірений. Такий вид проведення робіт зручний тим, що він не тільки готує стіну майже для будь-якої чистової обробки, але також створює міцний моноліт, що дуже зручно в подальшому для навішування на стіну різних шаф і вішалок.

Основний недолік цементно-піщаної штукатурки полягає в тому, що це дуже брудна робота. Але якщо ви робите капітальний ремонт — це не є вирішальним фактором при виборі чорнової обробки. Ще одним негативним моментом є той факт, що під цементно-пісочну штукатурку не монтують пінопласт для утеплення. Найкраще, коли ви довірите такі роботи професіоналам, http://www.otdelkairemont.kiev.ua/ шукайте на сайті otdelkairemont.kiev.ua.

Шпаклівка
Гіпсова штукатурка або шпаклівка — найбільш сучасний вид чорнової обробки. Накладається зазвичай двома шарами. Перший шар — стартова (велика) шпаклівка. Служить для вирівнювання стін. Також гіпсова штукатурка може служити хорошим основою для шпалер.

Фінішна шпаклівка — це вже напівчистовий вид ремонту приміщення. Таким матеріалом зазвичай шпаклюють стіни для фарбування. Фінішна шпаклівка може служити також підставою для комбінованої обробки.

Ще один вид шпаклівки стін — це декоративна шпаклівка. Вона є художньою обробкою приміщення. Для коридору підходить не завжди. Все буде залежати від інтер’єру. Якщо приміщення буде закладено шафами, то в такій обробці немає сенсу.

Чистова обробка

Фарбування стін
Оздоблення стін коридору за допомогою фарби аж ніяк не є застарілим дідівським методом, як це може здатися на перший погляд. Можливості при проведенні таких робіт невичерпні. Так як колірна гамма у такого матеріалу не обмежена, то за допомогою фарб можна імітувати будь-який оздоблювальний матеріал, погодившись з інтер’єром будь-яких відтінків.

Найчастіше фарбування стін застосовують при їх обробці шпаклівкою. Для цієї мети існує величезний вибір емульсій різного призначення і якості. Таку фарбу можна підібрати не тільки за кольором, але і залежно від температурного режиму приміщення. Також фарбу підбирають, орієнтуючись на вологість приміщення. Так як в приватному секторі коридор пов’язаний з прямим попаданням холодного повітря з вулиці, то на стінах можливе утворення невеликої кількості конденсату.

Для фарбування стін в коридорі використовують також емалі. Стіна, пофарбована емаллю, добре відштовхує вологу і за нею легко доглядати. Основний недолік такої фарби — це неприємний різкий запах, видаваний при роботі з фарбою і її висиханні. Але емаль сохне дуже швидко. Якщо є приплив свіжого повітря, то достатньо кількох годин, щоб стіна просохла.

Перед фарбуванням будь-якою фарбою, на стіну необхідно нанести шар грунтовки. Грунтовка буде утримувати фарбу на поверхні і не дозволить їй пузиритися або обсипатися.

Шпалери

Використовувати шпалери для обробки стін в коридорі дуже зручно. Вибір шпалер обширний не тільки по колірному спектру, але і за їх структурі і якості. Безумовно, для коридору краще підійдуть шпалери з вініловим або акриловим шаром. Такі матеріали можна протирати вологою серветкою з використанням миючих засобів. Можна також використовувати прості паперові шпалери. Вони досить дешеві, їх легко наклеювати, але у них дуже малий термін експлуатації. З іншого боку, можна використовувати дорогі металеві або скловолоконні шпалери. Вони дорогі, але експлуатаційний ресурс виправдовує фінансові розтрати.

Панелі МДФ і ПВХ
Дуже зручний, легкий і дешевий вид оздоблення стін. Панелі ПВХ або МДФ (вагонка) не потребують додаткової підготовки стін до роботи. Стіни не потрібно не тільки чистити, але і вирівнювати. Облицювавши їх вагонкою, ви відразу виконуєте два види робіт — вирівнювання стіни і чистову обробку. Вагонка відрізняється не тільки структурою матеріалу, а й великим вибором колірної гами. Панелі імітують різні породи дерева, мармур, пісок. Також можна придбати панелі чистого білого кольору.

 
comments powered by HyperComments