Главная / Здоров'я / Створені перші таблетки проти діабету

Створені перші таблетки проти діабету

Цукровий діабет на даний момент практично неможливо вилікувати. Зате це захворювання непогано піддається замісній інсулінотерапії. При цьому уколи потрібно робити регулярно і це не завжди зручно. Але ось група лікарів з Каліфорнії і Бостона створила інсулінові таблетки, які можуть значно спростити життя пацієнтам, що страждають від цукрового діабету.

Результати досліджень опубліковані в журналі PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America). Справа в тому, що сам по собі інсулін в ін’єкційній формі є досить небезпечним і може навіть викликати смерть від передозування або недостатнього введення. Іншими словами, доза повинна бути підібрана дуже точно. Більш того, вона може бути різною у різних виробників. Тому вчені намагаються створити безпечний аналог інсуліну, що володіє схожою хімічною формулою, або ж винайти нові системи введення гормону в організм, які захищають від передозування. Як заявив один з авторів роботи Самір Мітраготри:

«Якщо просто взяти й випити інсулін, то його молекулам доведеться подолати величезну масу перешкод перед тим, як вони зможуть проникнути в кров. Ми ж створили препарат, в який вбудовані всі необхідні інструменти для захисту інсуліну від загроз, що зустрічаються на його шляху через шлунково-кишковий тракт.»

Сама таблетка має дві основні захисні частини – оболонку і «іонну рідину». Остання — це суміш особливих сполук (в основному вітаміну В4 і геранієвої кислоти), яка не містить в своєму складі молекул води. При цьому завдяки низькій температурі плавлення, вона поводиться, як рідина. І якщо оболонка захищає інсулін від шлункового соку, то «іонна рідина» веде себе інакше.

У кислому середовищі шлунка вона також заважає шлунковому соку проникнути всередину, а в кишечнику поступово розпадається і випускає молекули інсуліну. Більше того, вона ще й допомагає інсуліну проникнути через бар’єр між стінками кишечника і кровотоком і стабілізує молекули гормону, дозволяючи лікам діяти до 12 годин. Зараз вчені планують почати фазу клінічних випробувань і в разі успіху таблетки будуть продаватися в звичайних аптеках, адже вони не вимагають особливих умов зберігання і транспортування.

 
comments powered by HyperComments