Главная / Технології / Створений повністю 3D-надрукований компактний реактивний двигун

Створений повністю 3D-надрукований компактний реактивний двигун

 
 

Одна справа створити за допомогою 3D-друку щось дуже високотехнологічне (як, наприклад, ракетний двигун), і зовсім інша — подати на цю штуку паливо і натиснути кнопку запуску. Але саме це компанія GE Aviation нещодавно зробила, коли провела на одному з орендованих тестових стендів випробування простого і компактного реактивного двигуна, який повністю складається з 3D-надрукованих частин.

Двигун був створений підрозділом Additive Development Center компанії GE Aviation в рамках одного з сторонніх проектів. Головна мета проекту полягала у перевірці технології пошарового адитивного нарощування, коли та чи інша частина створюється з допомогою нанесення металевого порошку, шари якого з’єднують за допомогою лазера.

Початок процесу друку деталі реактивного двигуна

Готові деталі чекають своєї збірки

Початок випробувань 3D-надрукованого двигуна

У GE Aviation відзначають, що простота конструкції цього двигуна була обрана не просто так. Все тому, що в нинішній час будівництво комерційних двигунів є настільки складним процесом, що він практично ідентичний технологічному мистецтву. В основу 3D-надрукованого двигуна лягла модель цього компактного двигуна, який використовується в радіокерованих моделях. Отриманий зразок здійснює 33 000 оборотів в хвилину.

«Технологія адитивного друку дійсно має ряд переваг, порівняно з традиційними методами», — говорить представник компанії GE Aviation Метт Бенві. «По-перше, це швидше. Вам не потрібно використовувати безліч різних і складних інструментів — все робиться на одному верстаті з тієї 3D-моделі, що знаходиться на вашому комп’ютері. По-друге, за допомогою цієї технології можна отримати геометрії, які неможливо було б отримати при створенні деталей звичайними способами».

https://youtube.com/devicesupport

https://youtube.com/devicesupport
http://m.youtube.com

Натхнення: hi-news.ru

 
comments powered by HyperComments