Главная / Інтернет / Супутники Ілона Маска заполонять орбіту

Супутники Ілона Маска заполонять орбіту

SpaceX подала заявку на розміщення на низькій навколоземній орбіті 4425 супутників для забезпечення повсюдного доступу до інтернету, повідомляє Reuters. Вартість проекту оцінюється приблизно в $10 млрд.

6022dc5d9c684130a357d8cac07d55a7

Космічна компанія Ілона Маска SpaceX в рамках програми Satellite Constellation по забезпеченню високошвидкісним інтернетом більшості місць на поверхні планети, планує відправити на орбіту 4 425 супутників, говориться в заявці у Федеральну комісію із зв’язку США.

Супутники планується вивести на 83 різних навколоземних орбіти, на висоті від 1110 до 1325 км. Зроблено це буде для тих країн, які захочуть брати участь у програмі.

Кожен апарат буде важити 386 кг, супутники будуть виводити на орбіти висотою від 1150 до 1325 км. Територія покриття кожного з супутників буде представляти собою еліпс шириною до 2 тис. км.

Спонсорами проекту є такі компанії, як Alphabet, Fidelity Investments та інші. Вони вже внесли близько $1 млрд. в бюджет програми. Перший прототип супутника повинні запустити вже в наступному році. Повністю свою супутникову програму SpaceX планує реалізувати до 2020 р.

На думку генерального директора компанії SpaceX Ілона Маска, існує дуже великий незадоволений попит на недорогі інтернет-послуги глобального широкосмугового зв’язку. Він розраховує, що його супутники зможуть передавати до 50% всього трафіку транзитних з’єднань зв’язку і до 10% місцевого інтернет-трафіку в містах з високою щільністю населення.

Бажанням запустити власні супутники горять багато компаній. У їх числі корпорація Boeing, яка також заявила про бажання налагодити масове виробництво малих супутників. Компанія подала заявку на ліцензію, яка дозволить їй побудувати від 1396 до 2956 супутників.

Таким чином, Boeing стане прямим конкурентом супутників, розвитком яких опікується компанія O3b під керівництвом материнської SES, а також подібним проектам OneWeb SpaceX і інших гравців. У минулому році південнокорейська компанія Samsung заявила, що веде наукові дослідження щодо можливого запуску 4600 малих супутників.

Зараз на орбіті Землі, за оцінками незалежних спостерігачів, знаходиться близько 1400 діючих супутників. Ще 2600 неактивних апаратів були запущені в різний час з 1957 р., коли СРСР вивів на орбіту перший супутник.

 

 
comments powered by HyperComments