Главная / Земля / Таємниця Кривавого водоспаду в Антарктиді

Таємниця Кривавого водоспаду в Антарктиді

Група американських вчених за допомогою спеціально сконструйованих радарів розгадала вікову загадку Кривавого водоспаду в Антарктиді. Вчені не могли пояснити колір води з моменту відкриття водоспаду з 1911 року.


Кривавий водоспад відомий спорадичними викидами багатої залізом солоної води. Вода набуває виражений червоний колір при контакті з повітрям. Вчені досліджували льодовик з допомогою радіо-ехо-зондування — спеціального радарного методу, який використовує дві антени — одну для передачі електричних імпульсів, а іншу — для їх прийому.

Христина Карр, дослідник з Університету Аляски розповідає: «Ми переставляли антени навколо льодовика, щоб утворити «сітку» і «зазирнути» всередину льоду. Так само кажан використовують ехолокацію, щоб «бачити» в повній темряві.»

Виявилося, що вода може залишатися рідкою в умовах надзвичайно холодного льодовика. Вода Кривавого водоспаду в Антарктиді затиснута на глибині під льодовиком і має вік більше мільйона років.

Тайна Кровавого водопада в Антарктиде
За допомогою радара вчені змогли визначити джерело цієї води. З’ясувалося також, що ця вода може залишатися рідкою в умовах надзвичайно холодного льодовика, що раніше вважалося неможливим.

«Незважаючи на те, що це звучить парадоксально, вода при замерзанні віддає тепло, яке розтоплює навколишній холодний лід. Льодовик Тейлора вважається найхолоднішим з тих, в яких тече рідка вода», — розповіли автори роботи.

Відомо, що іржавий колір з’являється від окислів заліза, що є наслідком унікального метаболічного циклу. Проаналізувавши хімічний та ізотопний склад в потоках води «Кривавого» вчені довели, що це озеро, з якого випливає вода, заселене мікроорганізмами.

 
comments powered by HyperComments