Головна / Здоров'я / ТОП-5 осінніх проблем і як з ними боротися

ТОП-5 осінніх проблем і як з ними боротися

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Типові осінні проблеми не потурбують вас, якщо ви вчасно зробите потрібні кроки. Осіння хандра, застуди та загострення хронічних захворювань відступають, якщо слідувати рекомендаціям, викладеним у цій статті.

1. Осіння хандра

Погіршення настрою восени, головним чином, викликаний браком сонячного світла. Дні стрімко коротшають, а ночі стають довшими. Все це впливає на наш настрій. Ми частіше сумуємо і менш оптимістично дивимося на життя. А разом з цим знижується працездатність і енергія. У деяких восени хандра перетворюється в справжню депресію, впоратися з якою можна буде тільки за допомогою психотерапевта.

Для того щоб осінь не стала приводом для смутку, рекомендуємо збільшити вироблення гормонів щастя – ендорфінів. Зробити це зовсім нескладно. Варто лише трохи переглянути раціон харчування. Їжте банани, жирну морську рибу, гіркий шоколад, цитрусові фрукти і горіхи. Якщо раніше не займалися спортом, то почніть хоча б з прогулянок. Це додасть вам бадьорості і підніме настрій.

2. Втома і сонливість

Занепад сил з приходом осені, як і в попередньому випадку, більшою мірою пов’язано із зменшенням тривалості світлої частини доби.

Для того щоб уникнути цієї проблеми восени, намагайтеся максимально використовувати денне світло. Як можна більше часу проводите на вулиці в світлий час доби. Гуляйте навіть у похмуру погоду.

Для запобігання втоми рекомендується дотримуватися деяких правил у харчуванні. Їжа повинна попереджати падіння артеріального тиску і підтримувати тонус. Вживайте продукти, які протягом тривалого часу поставляють організму вуглеводи (каші, цільнозерновий хліб). Для підтримки бадьорості організму необхідні білки, залізо і вітамін В12. Усі ці компоненти містяться в м’ясі, тому сміливо включайте цей продукт в свій раціон.

3. Загострення хронічних захворювань

Осінь – період, коли найчастіше виникають загострення різних хронічних захворювань. Зокрема, восени загострюються хвороби суглобів і серцево-судинні захворювання.

Найчастіше загострюються хронічні захворювання у тих пацієнтів, які несумлінно дотримуються рекомендацій лікарів. Часто невелике полегшення стану служить приводом для відмови від лікувальних дієт і навіть прийому необхідні препаратів. Такі жарти погані, особливо восени, коли різко змінюється погода і всі «болячки» виходять на поверхню.

Хворі серцево-судинними захворюваннями повинні завжди мати при собі необхідні препарати для зниження артеріального тиску та усунення болю в серці. При появі перших симптомів загострення необхідно звернутися до свого лікаря.

4. Застуди і грип

Застуда – основна осіння проблема більшості з нас. Різке погіршення погоди, переохолодження і зниження імунітету часто призводять до простудних захворювань.

Для того щоб знизити ймовірність розвитку простудних захворювань, рекомендуємо дотримуватися наступних рекомендацій:

  • частіше мийте руки з милом;
  • намагайтеся менше бувати у місцях скупчення великої кількості людей;
  • уникайте переохолоджень організму, одягайтеся по погоді;
  • харчуйтеся різноманітною їжею, багатою вітамінами і мінералами.

5. Зайві кілограми

Оскільки восени наша активність знижується, то закономірно ми починаємо додавати у вазі. Харчування восени стає більш калорійним, через відсутність літніх овочів і фруктів. Все частіше ми їмо страви з картоплі, макаронні вироби та інші калорійні продукти.

Запобігти появі зайвих кілограмів в осінній період можна, якщо ви вчасно скорегуєте харчування, а також почнете займатися спортом. Нічого нового тут ще не придумано: щоб не поправлятися, потрібно їсти менше, а більше рухатися.

Удачі!

Натхнення: www.likar.info

 
comments powered by HyperComments