Главная / Аналітика / ЦАР: французьких солдатів звинувачують у сексуальному насильстві над дітьми

ЦАР: французьких солдатів звинувачують у сексуальному насильстві над дітьми

 
 

Французьке правосуддя розслідує звинувачення проти французьких військових у вчиненні ними сексуального насильства щодо дітей в Центрально-Африканській Республіці в період з 2013 по 2014 рік, пише Тома Урбен в статті, опублікованій в газеті Le Temps.

03-05-15-foto-600x393-1

У липні 2014 року прокуратура Парижа розпочала розслідування за фактами, викладеними в доповіді міністерства оборони і  які стосуються зґвалтування неповнолітніх у віці до 15 років. Військове відомство визнало, що отримало свідчення дітей, які звинувачували французьких військових, які брали участь в операції Sangaris, йдеться в статті.

«Якщо факти підтвердяться, відносно винних будуть вжиті найсуворіші заходи», — запевняють військові чиновники. За словами керівниці американської НВО Aids-Free World Паули Донован, в документі містяться свідчення шістьох дітей у віці від 8 до 15 років про причетність півтора десятків французьких військових. «Діти розповіли, що вони були голодні і сподівалися отримати їжу у солдатів», — пояснює пані Донован. Солдати відповідали: «Якщо зробиш так, тоді я тобі дам попоїсти», пише кореспондент.

Стало відомо, що співробітник ООН Андерс Компас передав французьким властям закриту доповідь ООН під назвою «Сексуальне насильство над дітьми з боку військовослужбовців іноземних контингентів», вважаючи, що ООН не діє. В результаті ООН почала розслідування дій Компаса, йдеться в статті.

Судячи з усього, деякі діти, які стали жертвами сексуальних злочинів, дали докладні описи їх передбачуваних кривдників. За словами представника ЮНІСЕФ в Дакарі Тьєррі Дельвінь, ЮНІСЕФ бере участь у розслідуванні та провела опитування дітей, які заявили про сексуальне насильство, а також звернулася в інші НУО, що діють в регіоні, з проханням надати психологічну допомогу дітям, пише кореспондент.

Джерело: Le Temps

 
comments powered by HyperComments