Главная / Різні цікавинки / Цікаві факти про Білорусь

Цікаві факти про Білорусь

Білорусь- європейська країна, колись входила до складу СРСР, і яка межує з Росією, Україною, Литвою, Латвією та Польщею. Національна валюта — білоруський рубль, національні мови — російська та білоруська. Далі поглянемо на 15 цікавих фактів про Білорусь або республіці Білорусь.

1. На всій території Євразії тільки в Білорусії мешкають Зубри — дикі бики. Більше ні в якій країні нашого континенту цих тварин ви не знайдете (хіба що в зоопарках).

foto_cikavosti_10.06.2014-1

2. З усіх Європейських країн тільки Білорусь не увійшла до ради Європи, тому її громадянам не можна звертатися до Страсбурзького суду з прав людини.

3. У громадян Білорусії єдиний паспорт, тобто їм не треба отримувати звичайний паспорт і закордонний, а виходить 2 в 1.

4. Білоруські ДАІшники завжди носять бейджик на грудях з прізвищем, ім’ям, по батькові і званням. І вони в жодному разі не мають права будь-яким чином його прикривати.

5. У Білорусії немає монет. Всі грошові операції відбуваються за допомогою купюр. Найменша купюра — 10 білоруських рублів, а найбільша — 200 000 білоруських рублів.

6. Білоруський рубль входить в топ 10 найдешевших валют у світі.

7. У Білорусі шість областей — Брестська, Гродненська, Вітебська, Могилевська, Гомельська і Мінська. Найближче велике місто до Мінську — Вільнюс. На міському порталі http://govorim.by/ ви дізнаєтися більше цікавої інформації по регіонам.

8. Будівництво національної Білоруської бібліотеки в Мінську обійшлося настільки дорого, що бюджетних коштів не вистачало. Тому з громадян Білорусії стягували додатковий податок на будівництво бібліотеки.

9. У Білорусії досі залишилися не перейменованими КДБ, ДАІ та міліція.

10. Більшість білоруських слів пишуться також як і вимовляються, наприклад — малако, кафе, вакзал, і т.д.

11. У Білорусі досі застосовується смертна кара.

Читайте також: 

12. У Білорусії дуже якісна і недорога медицина, тому багато ближніх сусідів приїжджають туди для лікування зубів, очей і т.д.

13. У Білорусії практично немає корупції і блату. Відбутися хабарем ДАІшнику практично нереально, а вступити до ВНЗ по блату і того складніше. Дуже часто навіть діти деканів не можуть вступити до ВНЗ, де працюють їхні батьки.

14. Вважається, що картопля символ Білорусії. Саме тому в простолюдді або в розмовній мові Білорусів називають бульбаші.

15. У Білорусії середня заробітна плата $ 600, зате рівень безробіття дуже низький, практично немає бездомних, жебраків і алкоголіків.

16. У Білорусі все дуже сильно зарегламтеровані. Вулична торгівля практично відсутня, дуже мало забігайлівок і кафе. Шаурму і гарячі млинці можна купити лише на кількох ринках. У великих містах лише найсучасніші гіпермаркети і ТРЦ.

17. Наостанок один загальновідомий факт про Білорусь. Вже майже 20 років поспіль чинним президентом Білорусії є Олександр Григорович Лукашенко.

 
comments powered by HyperComments