Главная / Різні цікавинки / Цікаві факти про метеликів

Цікаві факти про метеликів

Метелики повітряні, невагомі створіння, звичні багатьом з нас. Красиві або не дуже, всі вони являють собою живий доказ дивовижності природи. Народжуючись гусеницями, вони знаходять крила і відлітають, щоб потім знову залишити потомство у вигляді гусениць. Метелики дивні, а різноманіття їх видів здатне вразити будь-кого.
1-27-11-2016-600-450-2

Цікаві факти про метеликів

 1. У найменшого метелика, ацетозіі, розмах крил всього близько 2 міліметрів. У найбільшого, тізаніі Агріпіни до 28 міліметрів.
 2. Метелики, як і слони, харчуються за допомогою хобота. Точніше, хоботка.
 3. Всього в світі існує близько 165 тисяч видів метеликів і метеликів. Так-так, саме тисяч! Причому більшість з них вважає за краще вести нічний спосіб життя.
 4. Бражники, нічні метелики, вміють підвивати на вовчий манер. Це виюче дзижчання імітує голос у бджолиної матки, що дозволяє Бражнику безперешкодно пробратися в бджолиний вулик і поласувати медом, який становить значну частину його раціону.
 5. Метелики водяться на всіх материках, крім Антарктиди.
 6. Очі метелики складаються більш ніж з тисячі фасеткових елементів кожен.
 7. Рецептори, що відповідають за смак, перебувають у метеликів на лапках.
 8. Деякі види метеликів за своє життя, дуже коротке, відкладають більше тисячі яєць, з яких потім вилуплюються гусениці.
 9. Метеликами охоче харчуються багато інших видів, наприклад, птиці і хамелеони.
 10. Найпівнічніші з метеликів мешкають менш, ніж в тисячі кілометрів від Північного полюса, на острові королеви Єлизавети, що належить Канаді.
 11. у Китаї, Індії та деяких країнах Південної Америки населення не гребує вживати метеликів в їжу.
 12. Деякі види метеликів можуть розвивати під час польоту швидкість понад 60 км / год, за хвилину польоту покриваючи відстань, що рівняється двадцяти-тридцяти тисячам довжин їх власного тіла.
 13. Більшість метеликів боїться води, але, наприклад, бузкова п’ядун може спокійно виринути, якщо випадково впаде в воду, обтруситися і полетіти далі.
 14. Метелики-монархи розбираються в лікарських рослинах і вміють застосовувати їх в медичних цілях, якщо допомога потрібна їхнім нащадкам.
 15. У метеликів відсутній такий орган, як серце.
 16. Метелики розрізняють всього три кольори червоний, жовтий і зелений.
 17. Існують і метелики-вампіри, які харчуються так само, як це роблять комарі каліптра еустрігата. Втім, кров’ю харчуються тільки самці, самки ж воліють рослинну їжу.
 18. Скелет метелика, точніше, екзоскелет, знаходиться не всередині його тіла, а зовні. Всі внутрішні органи знаходяться в його середині.
 19. Метелик-капустница дуже плодовита. Якби все потомство хоча б однієї капусниці виживало, за сезон на світ з’явилося б стільки її нащадків, що вони важили б втричі більше, ніж всі люди на Землі, разом узяті.
 20. У Китаї метелики вважаються символом любові і закоханих.

 
comments powered by HyperComments